sorguya if komutu

Excel Vers. ve Dili
2003
Merhabalar,

Ekte yollamış olduğum kabaca yapılmış denemede yapmış olduğum sorguya if komutu eklemek istiyorum. Sonuçlar sorgusuna değerler formunda bulunan 110C, fırın, 1000C vs.. gibi kutulara girilen değerlere göre hesaplamalar yapılıyor. Benim istediğim girilmemiş olan kutuların invisible (görünmez) olması. Yani hazırlamış olduğum raporda boş kutuların görünmemesini istiyorum. Nasıl bir komut girmeliyiz yardımcı olabilirmisiniz?
Teşekkür ederim...

Excel Vers. ve Dili
2003
Sorduğum soruyla aynı zamanda uğraştığım için yorumlar getiriyorum yazdığım konuya hep :) . Başlığı sorgu içinde diye açtım ama yapacağım işlemi form haline getirdim. Sizden istediğim sadece şu;
5 tane hesap sonucu veren kutu var. Herzaman hepsi dolu olmuyor, yani 3 tanesine veri girip hesaplattığım oluyor mesela. Bu durumda 2 tanesi boş kalıyor. Bu iki kutunun görünmesini istemiyorum.
Bu isteğim belki gereksiz gibi görünüyordur, nedeni ayrıntılı anlatmamış olmam.
Sizce nasıl yapabilirim?

Excel Vers. ve Dili
2003
Private Sub Ctl110C1_AfterUpdate()
If Me.DataEntry Then
[Text44].Visible = False
End If
End Sub

Ya en azından bu yazdığımda yardımcı olun gerisi gelir zaten. Burda kullanmış olduğum '' If Me.DataEntry Then '' yanlış. Burraya ne yazmalıyım. Bu yazdığımD ata girişi yapıldığında anlamına gelmiyormu :(
Ayrıca bunu yapsam bile her sayfa yenilendiğinde tüm kutuların tekrar aktif hale gelmeside lazım tabi.

Yardımlarınızı bekliyorum...

Excel Vers. ve Dili
2003
Son birşey daha yazıp sorumu iyice basitleştirmek istiyorum istiyorum:)

Ctl110C1 kutusuna data girişi olmadığı zaman Text44 kutusunu görünür yapma demek istiyorum. Normalde de Text44 kutusunu görünmez yapacam. Ve her yeni karışım numarası için Text44 kutusunun ilk başta görünmez olmasını istiyorum.

Lütfen yardım...

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

a.DisplayWien=0 görünmez
1 görünür

böyle bir şeydi

Excel Vers. ve Dili
2003
Arkadaşlar ekte bir tane daha dosya yolluyorum. Burada istediğim olayın temelini attım. Fakat hala eksiğim var. Örneği inceleyebilirseniz 1.değerler adı altındaki 110C,Fırın,1100C,1300C ve 1500C text boxlara giriş yapıldığı zaman hesaplama yapacak kutular visible (görünür) hale geliyor. Yapmak istediğim şey bu. Fakat asıl yapılacak dosyada hesaplama yapacak kutular bir alt sorguda bulunuyor. Sorgu ismi [Qry_Sonuçlar]. Alt form ismi [Qry_Sonuçlar subform_Promix]. Aşağıdaki döngüyü kullandım hata veriyor.

Private Sub Ctl110C1_LostFocus()
If (IsNull([Ctl110C1])) Then
[Qry_Sonuçlar subform_Promix].[110C (%)].Visible = False
Else: [Qry_Sonuçlar subform_Promix].[110C (%)].Visible = True
End If
End Sub

Artık yardımcı olursanız sevinirim :(

Excel Vers. ve Dili
2003
eklemeyi unutmuşum:)

Bu arada gulsum1 ilgilendiğin için teşekkür ederim. Ama şimdi sorunum daha başka.

Excel Vers. ve Dili
2003
Arkadaşlar çok gereksiz bir sorumu soruyorum, neden cevap gelmiyor:(
Olmadı tüm sorularımı unutalım en basit şekliyle şunu sorayim. Rapor aldığımda boş olan alanların raporda görünmesini istemiyorum. Her kayıt için boş alan yeri değişken. Lütfen yardım, en azından yol gösterirseniz sevinirim...

Excel Vers. ve Dili
2010
soru net anlaşılmıyor

sorun şu mu? mesela fırın satırı için 1.2. ve 3. değerlerden biri boş ise (iki değer olsa da biri bile boş ise) aşağıda fırın karşısında hesaplama yapılmasın ve gözükmesin mi? demek istiyorsun.

Excel Vers. ve Dili
2003
Şöyle diyeyim, kullanıcı 3 değeri sırasıyla giriyor. Ve ilk olarak 1. değeri giriyor. Yani sadece 1. değer boş olduğunda, aşağıda fırın karşısında hesaplama yapılmasa ve gözükmese yeter benim için.
110C,Fırın,1000C,1300C,1500C lerden 1. değerleri boş olanları için hesaplama yapılmasın ve görünmesin istiyorum.
Tabi her karışım nosu için sayfayı yenilemesi de gerekecek. Ben daha sonra bunu rapor alacağım zaman raporda boş alanlar görünmesin istiyorum.

Kullanıcı 3 farklı değer girilebiliyor.
1. Sadece fırın
2. 110+1000+1300
3. 110+1000+1500

Ben görünümü ona göre ayarlayacağım daha sonra. Yani fırın ve 110C kutularını üst üste koyacam. Ayrıca 1300C ve 1500C kutularınıda üst üste koyacam. Çünkü görünüm hep sola dayalı çıkacak. Buraları anlatmadım en başta iyice karışır diye. Zaten bunlar benim işim. Siz sadece benim ilk baştaki problemimi çözebilirseniz benim için yeterli. Umarım anlatabilmişimdir !

Teşekkür ederim...

Excel Vers. ve Dili
2003
Teşekkür ederim.
Ben aynı olayı rapor aldığım zamanda olmasını istiyorum. Yani karışım numarasına göre rapor aldığımda sadece hesaplanan değerler olmalı. Mümkünmü?