Sorulara verilen cevapların, sonuçsuz bırakılması.

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Arkadaşlar, biliyorum, bu konu daha öncede irdelendi belki ama son zamanlarda bu sorun tekrar nüksetti. Bazı arkadaşlarımız verilen cevapları sonuçlandırmadan bırakıyorlar. Sorun çözüldü mü, çözülmedi mi anlaşılmıyor? Hatta o soruyu bırakıp, başka bir soru soruyorlar. Belki bazı arkadaşlar yanıtları görmüyor olabilirler. Ama birkaç gün içerisinde sordukları soruları takip etmeleri gerektiğini düşünüyorum.

Bu yüzden, tüm arkadaşların, bu husus hakkında, daha dikkatli olacaklarını umuyorum.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sn hamitcan'nın yerinde olan bu uyarısı nedeniyle kendisine teşekkür ediyorum. Sizlerden ricam aldığınız cevaba karşılık bir cevap mesajı yazmanızdır. Bu hem sorunun çözüme kavuşturulduğunu diğer üyelere ifade edeceği gibi, soruyu yanıtlayan üyelerimizede gayretinin boşa gitmediğini göstererek yaptığı yardımın sevincini tattıracaktır.

Excel Vers. ve Dili
(Excel 2016 - İngilizce)
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
30-11-2022
Bende Sn.hamitcan arkadaşımıza katılıyorum.

En azından olumsuz geri dönüşlerle, doğru sonucun bulunmasında cevap yazacak arkadaşlara da
yardımcı olunarak daha kaliteli çözümlerin ortaya çıkmasına vesile olunabilinir.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,

Bazı arkadaşlar acemilikten olsa gerek, kendi sorularını izleyemiyor olabilirler. Bazıları ise Sayın HamitCan'ın dediği gibi belki teşekkür etme gereğini bile duymadan yanıtı alıp çekip gittiklerini düşünüyorum.

Ben kendi adıma (bazen utanarak ve çekinerek) bir iki kere yanıtladığım soruya herhangi bir geri besleme gelmediğinde tekrar mesaj görünsün diye mesaj yazdım. Ama dediğim gibi inanın çekindim, oysa yapmak istediğim o kişi tekrar foruma geldiyse kendi mesajını görmesini sağlamaktı.

Fakat yinede sonuç değişmedi. Oturup kimler geri beslemede bulunmuyor diye istatistik tutayım dedim, az sayıda yanıt vermeme rağmen gerek işyerinden gerek evden bağlanmalarımda bocaladım, izleyemedim, sonunda vazgeçtim.

İyilik yap denize at mantığını güdüyorum artık :)

Excel Vers. ve Dili
M.Office Excel 2003 Tr.
Sn. hamitcan

Çok doğru bir konuya değinmişsiniz.
Bazı arkadaşlar soruyu soruyor, ondan sonra (bazen) 10 gün ses yok. Bir de bakıyoruz aynı soru yine aynı kişi tarafından sorulmuş. Kendi sorduğu sorunun başlığını bile hatırlamayanlar var.

Engel olunamayan başka bir konu da ARAMA yapmadan soru sorulması. Yazılan mesajın biraz altında benzer soru hemen hemen aynı başlıkla dura dura soru soruluyor. Yani deyim yerindeyse "Armut piş, ağzıma düş." olayı.

Bu tür sorulara bizler ve siz Uzman arkadaşlar yanıt vermeden link göstersek (mümkün mertebe gösteriliyor, ama yeterli kalmıyor.) "Sorununuzu çözemezseniz yardımcı olalım" gibisinden mesajlarla yönlendirsek ve bu tür mesajları ÇÖP gibi bir yere taşısanız (Uzman arkadaşlara verilen konu taşıma yetkisi umarım bu işlemi destekliyordur.) , forumda oluşabilecek şişkinliği ve kirliliği önleriz gibi geliyor.

Esen Kalın.

.

Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2003
TÜRKÇE
Sorularıma cevap verildiğinde her zaman TEŞEKKÜR ederek sonuçlandığını belirttim. Bir tek sorum hala cevaplanmadı. Sanırım onun çözümü bulunmadı. En azından bu sorunun cevabının mümkün olmadığı belirtilseydi daha iyi olmaz mıydı. Yine de sorularımı büyük çoğunluğu cevaplandığı için tüm üstadlara saygılarımla... Cevaplanmayan soruya ait link aşağıda

http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=34184&highlight=diyagram

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Sayın kombo, aslında devamlı surette bu şekilde uyarılarda bulunuluyor. Siz bile alt kısımda gayet güzel bu konuyu belirtmişsiniz. Dediğiniz gibi aynı tip sorular çok sık soruluyor. Belki bu tip sorular için bir başlık oluşturulabilir.Örneğin; Sık Sorulan Sorular gibi

Aslında forumdaki tüm üyelerin bu konuya eğilmesini bekliyorum. Eğer bu şekilde cevapsız bırakılan yada aynı tip soruları sormaya devam eden arkadaşlar olursa site yönetimini uyarsın. Bu şekilde bir gelişme gösterirsek, inanıyorum ki forumun kalitesi daha da artacaktır.

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Öncelikle Sayın enteresan, sizin belirttiğiniz konu bizim burada değindiğimiz konudan biraz farklı. Şöyleki;biz verilen cevaplara yanıt alamamaktan şikayetçiyiz. Sizin ki sorduğunuz soruya yanıt alamamak ile ilgili. Belirttiğiniz sorun için ise, biliyorsunuz ki, forumda sorulan sorulara gönüllü olarak cevap veriliyor. Bununla birlikte, forumun temeli gönüllülük esasına dayansa da, bir çok arkadaşımız soruları oldukça hızlı ve doğru şekilde cevaplamaya çalışıyorlar. Sizin sorunuz için ise gözden kaçtığını umuyorum. Yalnız burada Sayın kombo'nun belirttiği hususu da gözden kaçırmayalım. Benzer bir soru daha önce yanıtlanmış da olabilir. Sorunuzu yarın tekrar sormanızı öneriyorum. Eminim bu sefer yanıtlayan çıkacaktır

Excel Vers. ve Dili
access
Üstatlar şu yaptığım işe bir el atsanız diyorum

Sayın üstatlar ve arkadaşlar, ben yine sizlerin yapmış olduğunuz değerli bilgilerden alıntı yaparak kendi çapımda bir dosya yaptım ve bunu iyi kötü çalıştırıyorum ancak,bazı problemlerim var ve aşağıya bu sıkıntılarımı sıralamaya çalıştım,ne gibi derseniz
1-normal raporlarım kenarlar saklandığında çıkmıyordu,bende bunları form olarak yapmaya çalıştım biraz karıştı,kalabalıklaştı ( normal raporlarda var örnek içinde)bunları sizlerin yardımı ile form gibi kenarlar gözükmeden ve ön izleme butonu ile yapabilirseniz,
2-bazı sonuç grafikleri yapmaya çalıştım ancak çok geç açılıyor biraz beklemek gerekiyor,bunların sizin bildiğiniz hızlı ve daha iyi yolu var ise ;
3-Sonuçların grafiklerde olduğu gibi toplamlarını almak istiyorum
örnek:2007 yılında ocak ayında serbest olay sayısı (form olarak) veya
2007 yılında şubat ayında firar sayısı (form olarak) ve ayrıntılı olarak
4-ayrıca setup porğramı ile kurulmasını ve kaldırılmasını istiyorum,
5-kısaca arkadaşlar ben bu proğramın siz sayın üstatlar tarafından bir ele alınıp en iyi şekilde işlendikten sonra benim aşağıda bulunan Email adresine veya benim bulabileceğim şekilde yollanmasını sizlerden rica ediyorum, yardımlarınızı bekliyorum,şimdiden teşekkürler.

Mevlüt-BOLAT@hotmail.com

Not:açılışı sonŞİFRE formundan başlayın,
KULLANICI ADI: CELO
ŞİFRE :6613

Excel Vers. ve Dili
M.Office Excel 2003 Tr.
Sn. celoy

Bu nasıl bir saygısızlıkve anlayışsızlık. Yukarıda yazan mesajları okuma zahmetine bile katlanmadan bu başlık altında soru soruyorsunuz?

Excel Vers. ve Dili
access
SAYIN KOMBO
Öncelikle özür dilerim
ben yeni bir üye olduğum için ve nasıl yeni konu açıldığını bile henüz bilmiyorum sizinde böyle ani çıkışlarınız beni üzüyor,lütfen biraz anlayışlı olun

Excel Vers. ve Dili
M.Office Excel 2003 Tr.
Konu Başlığı:
- Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçilmesi gerekmektedir. (yardım, lütfen, kişiye özel gibi başlıklar uyarı yapılmaksızın silinebilir veya düzeltilebilir)
Doğru Bölüm Seçimi:
- Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazılarında silinmesi, veya cevaplandırılması yönetici yetkisindedir.Ayrıca uyarı ile kapatılan konuların devamı niteliğinde veya aynı içerikte konu açılamaz !
Forumdan daha iyi faydalanabilmeniz için bazı öneriler;
4- Sorunuzu sormadan önce bir dakikanızı ayırın ve soruyu doğru bölüm altında sorduğunuzdan emin olun. Örneğin sorunuz makrolar ile ilgili ise forumda sadece makrolar bölümünü okuyan üyeler olduğunu unutmayın. Bu üyeler sorunuzu ilgisiz bir bölümde altında sordu iseniz görmeyecektir bile.
5-Aynı soruyu birden fazla bölümde sormayın. Bu forumda mesaj kirliliğine yol açmakta ve mesajlardan birisi forum yönetimi tarafından silinmektedir.
Hatanınızı anladığınız için ,yorum yapıp konuyu uzatmanın anlamı yok.

Forum içinde Yeni Başlıkla soru sormak için;

Forumda Diğer Yazılımlar / Access Soruları Başlığını tıklayın.
Açılan pencerenin Sol Üst tarafında Yeni Konu butonuna basın.
Uygun başlıkla Sorunuzu yazın ve sorunuzu dosyanız ile destekleyin.
Ayrıca aşağıdaki linkleri inceleyin.

http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=16775
http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=1323

/./

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Teşekkürler Sayın kombo, çok güzel açıklamalarda bulunmuşsunuz.