Sql & Excell Satış Raporlama

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
Logo Go shop manager programından Günlük Satış Raporlarını excell olarak alabilirsiniz Faydalanmak isteyen arkadaşlar sadece verileri değiştirip kullanabilirler. Soru ve yorumlarınıza bekliyorum.

Bu arada Sql den gün itibariyle Ambar stok devir bilgilerini almak istiyorum. Malesef bir türlü beceremedim Program içerisine o gün itibariyle devir stok + giriş + satılan adet + kalan olarak ayarlamaya çalışıyorum ilave + satış + kalan olarak yapıyorum program içerisine ilave yapacağım ama bir türlü Devir stok durumunu getiremedim bilen arkadaşların yardımlarını bekliyorum ilgilenen herkese şimdiden teşekkür ederim. İyi Çalışmalar

Mustafa AKÇA

Ekli dosyalar

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Stok durumunu istene verilerin yanına getiremezsiniz.
ayrı bir query yapacaksınız sonra malzeme bilgilerini düşeyara ile bulup son stok bilgilerini istediğiniz tablonun hücrelerine getireceksiniz.

Son stoklar xxxx.xx.GNTOTST tablosunda tutulur.

Aşağıdaki tabloları birleştirerek istediğiniz stok bilgilerine ulaşırsınız

Birleşme alnları
ITEMS.LOGICALREF = GNTOTST.STOCKREF
UNITSETF.LOGICALREF = ITEMS.UNITSETREF

Kod:
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]SELECT LG_010_ITEMS.CODE AS 'KOD', LG_010_ITEMS.NAME AS 'MAL_ADI', LG_010_UNITSETF.NAME AS 'BİRİM', LG_010_01_GNTOTST.ONHAND, LG_010_01_GNTOTST.AVGVALUE, LG_010_ITEMS.PRODUCERCODE AS 'URETICI KOD'[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]FROM DATABASEISMI_DB.dbo.LG_010_01_GNTOTST LG_010_01_GNTOTST, DATABASEISMI_DB.dbo.LG_010_ITEMS LG_010_ITEMS, DATABASEISMI_DB.dbo.LG_010_UNITSETF LG_010_UNITSETF[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]WHERE LG_010_UNITSETF.LOGICALREF = LG_010_ITEMS.UNITSETREF AND LG_010_ITEMS.LOGICALREF = LG_010_01_GNTOTST.STOCKREF AND ((LG_010_01_GNTOTST.INVENNO=-1) AND (LG_010_01_GNTOTST.LASTTRDATE Between ? And ?))[/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]ORDER BY LG_010_ITEMS.CODE[/SIZE][/FONT]
DATABASEISMI_DB yerine kendi veritabanı ismini yazın.
LG_010_01 yerinede kendi firma numaranızı ve dönemi yazınız.

Sonra boş bir query açıp kodları yapıştırınız.

Tarih parametriktir.

Ayrıca stinvtot tablosundada onhand malzeme stoklarını tutar, Bu tabloyıda items ile birleştirip kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
All Versions
Çalışma güzel olmuş logo ile çalışan ve direkt sql den veri almak isteyecek arkadaşların işine yarayacaktır.

excel i inceledim gayet güzel olmuş teşekkürler