sql kolaymı zormu.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007
Merhabalar. Sorum şu prgramlama dillerine ilgili biriyim, kendi kendime araştırıp farklı dilleri inceliyorum hoşuma gidiyor. Geçenlerde bi iş ilanına başvuru yaparken, adayın adayın sql bilmesini istemişler, bende kısa bi araştırma yaptım ve şu siteden çalışmaya başladım http://www.w3schools.com/sql/default.asp. Bu arada daha önceden c, visual basic bilgim var. Yukarıdaki siteyi inceledim öyle zor bişeyde yok gayet kolay anlaşılır kurallar. Şimdi soru şu sql uzmanı olan kişiler o sitede bulunandan daha fazla ne biliyorlar, yada ben o sitedekileri öğrendiğimde iş başvurularında sql bilgim hakkında ne diyim. O sitedekileri öğrendiğimde herhangi bi profesyonel sql projesinde sizce yer alabilirmiyim, en azındadan gerekli yerlede internetten araştırıp işi yürütürüm diye düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda. Yorum yaparsanız sevinirim. Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2010 - TR!
Orda yazanları öğrenirsen temel olarak yapılan işlemlerde sıkıntı yaşamazsın ancak maluk okulda öğrendiğin herşeyi öğrendiğin gibi gerçek hayatta kullanamıyorsun ornek vermek gerekırse yukardaki derslerde temel sql cumlecıklerı var ancak komplike sql cumlecıklerı yok ve gerçek hayatta bu komplıke cumleler kullanılıyor ornek vermek gerekırse sql ıle basıt bır select cekersın bunu herkes yapabılır ama bırı gelıpte sana dun magazalardakı satıs ve stokları bana magaza ve model detaylı cıkar dıyınce o ıs orda karısıyor once magaza detayını bır tablodan cekmen lazım sonra stok kodlarını baska bı tablodan cekmen lazım sonra stok hareketlerını baska bır tablodan cekmen lazım yada ıc ıce ınner joın outer joın left joın rıght joın ıle AND AND vs vs . seklınde bırlestıre bırlestıre gıdıyorsun uzun lafın kısası yukardakı lınkte temel var ama ust kartları ve catısı yok usttekı bılgılerı ogren ama cok pratık yapman lazım
kolay gelsın

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007
Teşekkürler cyberwolf1980. Dediğini anladım, haklısın. O sitedekilere çalıştım. Şimdi senin dediğini gerçekleştirebilmek için, internette örnek projeler arıyorum alıp inceliyeceğim veya geliştirmeye çalışacağım.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Programcılağa ucundan kıyısından bulaşmışsanız eğer SQL den kaçamazsınız.. İster Access, Excel gibi office programları ister .net c#, asp, delphi, firebird vb. uygulama dilleri olsun muhakkak sql karşınıza çıkacaktır..

Temel de olsa SQL bilginizi pratik yaparak geliştirmenizi öneririm..

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2010 & ACCESS 2007 ENGLISH
Merhaba..

Programcılağa ucundan kıyısından bulaşmışsanız eğer SQL den kaçamazsınız.. İster Access, Excel gibi office programları ister .net c#, asp, delphi, firebird vb. uygulama dilleri olsun muhakkak sql karşınıza çıkacaktır..

Temel de olsa SQL bilginizi pratik yaparak geliştirmenizi öneririm..
Sayın Taruz ne zaman kurs açmayı düşünüyosunuz??? :)

Beni ilk öğrenciniz olarak alabilirsiniz. :hihoho: