sql veri tabanını açmak

Excel Vers. ve Dili
türkce
sayın uzman arkadaşlar

aile hekimliğinde kullanılan NBYS adlı proğramın kendi bilgisayarımda oluşturduğu sql server mssql 1 mssql data dosyasını nasıl açabilirim mdf uzantılı dosya

bu dosyayı açmak için herhangi bir proğram mı gerekir nerden bulabilirim yada açmanın yolu nedir.

2 sorum. excel sayfamda bulunan 45 sütun 2500 satırdan oluşan verilerimi bu data dosyasına nasıl atabilirim.
bu konuda bilgilerinizi rica ediyorum. selamlar

Excel Vers. ve Dili
2003
Sayın Lansor
*.Mdf dosyalarını accessile açmak mümkün bu dosya uzantısı SQL veritabanı dosyası yada sıkıştırılmış dvd uzantısını ifade eder
exceldeki bilgileri access veritabanına almada herhangi bir sıkıntı yaşayacağınızı zannetmiyorum iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
türkce
Adnan üstadım aydınlatman için teşekkürler sağol dostum.
Ben sql hiç bilmiyorum nerden nasıl girilir nasıl açılır bir proğram gereklimi vb başlangıcı merak etmiştim bu konuda çalışmaya karar kıldım nerden başlayacağımı bilmediğimden üstadlarıma sorayım dedim çok teşekkürler.
Bu konuda önerin varsa beklrim selamlar
nasıl nerden başlamalıyım

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003
Sayın lansor, bende sizinle aynı durumdayım
sql le girmek istiyorum, nasıl kurulur, tablolar nasıl oluşturulur,
formlara nasıl bağlanır, bu soruların cevabını henüz bulamadım,
hayır sahibi bir ustad videolu bir şekilde anlatsa çok sevaba girerdi,
İyi çalışmalar...

Excel Vers. ve Dili
türkce
bunu video ile anlatmak pek kolay olmaz. ama yeni bir aile hekimliği sistemi sql 2005 veri tabanındaki tablolar açılırsa excelden kopyalama sureti ile hastaya ait tüm bilgiler girilir diğer türlü 3 bin 5 bin hastayı tek tek kimlik aşı gebe vs bilgileri girmek en az 1 ay sürer.
sadece sql veri tabanındaki tablolara nasıl girilir bunu öğrendiğimde diğer işleri anlatırım.herkese selamlar

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın lansor,

SQL Server dosyasına nasıl girilir diyorsunuz? Ama nereden girmeyi planladığınızı söylemediniz.

En basiti sqlServer 2005 expressi kurun. Ücretsiz olarak Microsoft sitesinden indirebilirsiniz. Çalıştırdıktan sonra kolaylıkla veritabanınıza ulaşabilirsiniz.

Yok verileri alıp işlemyi planlıyorsanız uygulamanızı bilmemiz gerekir. Bir satırılık kod işi çözecektir.

İyi çalışmnalar

Excel Vers. ve Dili
türkce
sayın modalı ilgine teşekkür ederim.
yapmak istediğimiz sql 2005 veri tabanındaki tablolarına ulaşarak exceldeki hasta kimlik bilgilerini veri tablosundaki alanlara kopylayıp yapıştırmak . yada 2 bir yol excel dosyasını gösterrek burdaki ad ları ad alanına soyad ları soyad alnına otomatik aktarmak her hekimin 300-3500 nüfusu var el ile giriyoruz ama en az 1 ay sürer bu iş. fakat elimdeki excel dosyasında tüm kisisel veriler var bu excelden otomatik atar ise 1-2 saate düşer iş gücü kaybı önlenir.
bu nedenle sql ye nasıl girilir kopyala yapıştır olurmu
veya excel den nasıl aktarırım verileri
bu sorun 1500 çalışanı ilgilendirmektedir. herkese selamlar

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın lansor,

Tabloyu sql2005 Express de açtım, tüm verileri seçip kopyala ile kopyaladım ve excele yapıştırdım.

Bu şekilde yapabilirsiniz.

İyi çalışmalar