Stok Çıkışında ilk giren ilk çıkar (Fifo) Mantığını Oluşturmak

Excel Vers. ve Dili
2007-Türkçe
Arkadaşlar merhaba, şu an üzerinde çalıştığım program da stok çıkışı yapmak istediğimde öncelikle son kullanma tarihi yakın olandan çıkış yapmak istiyorum. Örnek vermek verekirse " a " ürününden 01/06/2008 tarihinde 500 adet aldım son kullanma tarihi 30/08/2008. Tekrardan " a " ürününden 15/06/2008 tarihinde 200 adet aldım son kullanma tarihi 15/08/2008 dolayısı ile ben ürünü gerçekte sevk edeceğim zaman ikinci aldığım üründen başlayarak sevk ediyorum. Ama kayıt edeceğim zaman bu şekilde seçemiyorum. Totalden çıkış yapıyorum. Programda çıkış yapacağım zaman son kullanma tarihine göre çıkış yapmak istiyorum. Gün boyunca çeşitli çalışmalar yaptım ama bir türlü istediğim gibi olmadı. Açılış ekranına da ana formdan önce son kullanma tarihine 15 günde az kalmış ürünleri listeletiyorum ama orada da çıkışı son kullanma tarihine göre yapamadığım için olmadı. Bu şekilde nasıl yapabilirim ?

Excel Vers. ve Dili
Mr Step Back
FİFO Değerleme Yöntemi

Fifo yöntemi üzerine hazırladığım çalışmam belki sana yol gösterir.
Bu çalışmam üzerinde FİFO değerleme yöntemine göre bir malın fifo maliyetini ve karını giren-çıkan-kalan stokları vs çok rahatlıkla görebilirsiniz.
Dosya ekte.

Excel Vers. ve Dili
ofis xp turkce
fifo

bu konuda bende calışmalar yapıyor hatta bu soruyu bende doracaktım burdaki arkadaşların access ortamında çözümünü bulabilirlerse benimlede paylaşırsan sevinirm saygılar kolay gelsin