Subform Üzerinde Yapılan Değişiklikleri Geri Alma (Önemli)

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 ingilizce versiyonu kullanıyorum.
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
15/01/2023
Arkadaşlar merhaba;
Benim bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Ben bir form üzerinde dört tane subform oluşturdum. ve bu ana form üzerinde de bir tane "VAZGEÇ" butonu var. Kullanıcı bu butona bastığında hem ana form üzerinde hem de ana form üzerindeki subform lar üzerinde yaptığı değişikliklerin kaydedilmesini istemiyorum. Ana form üzerindeki değişiklikleri geri aldırabiliyorum.Ancak subform lar üzerinde yapılan değişiklikleri geri aldıramıyorum.

Bana bu konu hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim.

Saygılar ve iyi çalışmalar;
unsal99
:yardim:

Kaç tablon var bunlar ilişkili mi formlar arasında ne gibi bir ilişki var yeni kayıt mı yapıyorsun eski kayıtlarımı güncelliyorsun bunlar bilinmeden yardımcı olmak biraz zor. örnek dosya eklersen.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 ingilizce versiyonu kullanıyorum.
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
15/01/2023
database i ilave edemiyorum. çünkü boyutu çok büyük. şöyle özetleyebilirim. bir tane personel tablom var. ana form üzerinde. ve ayın elemanı,eğitim, ihtar ve perfıormans tablolarından oluşan dört tane de subform var. ve bunlar personel_kod ile birbirlerine bağlı. benim isteğim vazgeç butonuna bastığında bu bilgilerde yapılan guncellemelerin hepsini geri aldırabilmek. dediğim gibi ana formdaki güncellemeleri undo komutu ile geri aldırabiliyorum. ancak subform lar daki guncellemeleri bir turlu geri aldıramadım.
bu konu hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim.

saygilar;
unsal99