suçüstü programı

arkadaşlar 1995 yılında clipper programlama dili ile yaptığım programı şimdi access e aktarmak istiyorum nedenine gelince xp sonrasında dos desteği yok pencere yarım açılıyor vs... ama access te de çok iyi durumda değilim... programı ekliyorum bir incelerseniz ve bu mantığa yakın access uygulaması için nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda yardımcı olursanız sevinirim...

semih abi normalde görüşemiyoruz ama burdan görüşelim bari...sana bir örnek ekledim ne eksik söyle ona göre yardımcı olmaya çalışalım...selamlar kolay gelsin.

ahmetcim şimdi soldaki liste varya adı soyadı kutusunda ahmet yazacağım ya işte a yazdığımda a ile başlayan kişiye konumlansın ah yazdığımda ali ve ahmet var ise listede ahmet e konumlansın ve istediğim şayet o ise enter a bastığımda da o kayda konumlansın ve görevi alanına geçsin... şayet yazdığım şey listede yok ise yeni bir kayıt açsın ayrıca yıl bölümünde örneğin 2003 yezdığımda da 2003 için bir not kutusu açsın ve ben oraya o yılın numarasını gireyim toplam da ise ahmet için üç defa 50 girmiş isem o ana kadar 150 yazsın... ama benim için önemli olan başta yazdığım şey gerisini yapabilirim zannederim..

slm

Ekledim abi bundan sonrasını sen yaparsın herhalde yapamazsan elimden geleni yapmaya çalışırm kolay gelsin..