sürekli formdan alt forma veri göndermek.

Excel Vers. ve Dili
tamersyilmaz
Değerli access hocalarım sorumu göndermiş olduğum resim dosyası üzerinde detaylı olarak anlattım ama kısaca burada da anlatayım.

2 tane alt form barındıran bir formum var. bu alt formlardan bir tanesi sürekli form ve ürün adı girdikçe karşısına seri no otomatik geliyor. Bu sürekli formdaki seri noları diğer alt formdaki açıklama alanına aralarına (/) (-) gibi ayırıcı işaretler koyarak nasıl ekleyebilirim. Benim için çok önemli bir konudur. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
tamersyilmaz
Cevap yok mu?

Değerli hocalarım sorumu cevaplayacak kimse yok mu benim için çok önemli bilgisayarın başında oturdum bekliyorum.

Excel Vers. ve Dili
2003
Sayın tamersyilmaz açıklamanız çok yetersiz kaç karekterde bir bölünecek yada arasına tire konacak.
örneğinizi eklememişsiniz.lütfen size cevap verecek kişilere yardımcı olun ki onlarda size yardım edebilsin. İyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
2003
Sayın tamersyilmaz Kaç karaekterde bir bölünecek ayrıca örneğiniz yok. İyi Çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
tamersyilmaz
Yeniden açıklama

Adnan hocam dosyanın boyutu çok büyük ve çok fazla gereksiz formlar var. Kafanızı karıştırmak istemediğim için yüklemedim. sorumu şöyle sorayım alt formdaki bir alana girilen verileri tek bir alanda toplayabilirmiyim. Örneğin ;

Alt Formum bu olsun.

ÜRÜN ADI : SERİ NO

20-22: G455K

23-25: F485S

27-30 : S65GD

Başka bir alt formda açıklama alanına şu şekilde ekleyebilir miyiz ?

2.Alt form

Açıklama Kutusu: G455K/F485S/S65GD

Bu şekilde ekleme yapabilir miyiz ? Çünkü alt formda veri sınırlaması yok ben buraya 3 tane örnek koydum ama 20 tane ve 50 tane de olabilir. Hocalarımın yardımlarını bekliyorum. Saygılarımla.

Excel Vers. ve Dili
tamersyilmaz
Yaptım....

İlk defa bu kadar yalnız bırakıldım bu sitede ama olsun bu da bana bir hırs yaptı ve 38 saatlik emeğimin karşılığı olarak yaptım.Başardım. Çok mutluyum :) Çok.