sütun grafikte iki dikey eksen!!

Excel Vers. ve Dili
2007 Tr
selamlar

Bir Sütun grafik çizmek istiyorum..Serilerden biri 0,16-4,59 diğeri 70,2-91,58 arasında yani iki seri arasındaki fark büyük dolayısı ile sutun grafikte ifadesi zor...(örnek ekte)

1. Bunu en guzel en kola nasıl ifade edibilirim?
2. Sütun grafikte 2 dikey eksen nasıl yapabilrim...

Teşekkuler..

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2007 Tr
Sutun grafik te iki dikey eksen olmuyor mu arkadaşlar çok mu zor oldu soru?...

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
harun99,
Dosyanızı açamıyorum ama bu sizin dosyanızdan kaynaklanmıyor. Forumda yayınlanan diğer dosyaları da şuan açamıyorum, sebebini bilmiyorum ama sizin sorunuza gelince.
Grafiği bildiğiniz şekliyle oluşturun. Daha sonra grafik alanı üzerinde iken örneğin sadece 70,2-91,58 değerlerinden oluşan serinin üzerini tıklayın yani bu seri sadece aktif, seçili olsun. Bu durumda iken mausun üzerinde sağ tıklayıp veri serilerini biçimlendirden... ikincil ekseni seçerseniz. Sanırım istediğiniz gerçekleşmiş olur.

Bu arada şuanda dosyayı açabildim. Yukarıda yazdıklarıma ilaveten şu işlemide yaparsanız, sanırım daha iyi olacaktır. İkinci ekseni seçtikten sonra, grafik üstünde yine aynı seriyi seçip mausu sağ tıklayıp seri grafik türünü değiştirden çizgi'nin 4. grafik türü olan işaretçileri olan çizgi türünü seçerseniz. Daha iyi bir görsellik elde etmiş olursunuz.

Son düzenleme:

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Windows 11 Home Single Language x64 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-05-2025
Teşekkürler...