Sütun kaydırma...

Arkadaşlar benim sorunum bir sütundaki bilgiyi başka bir yere taşıma.Mesela A1 birde bir sayı var ben A2'ye formül girip A1 deki değeri B1'e taşımak yada en azından kopyalamak istiyorum bu mümkünmü? Þimdiden teşekkürler.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
A1 deki değeri B1 hücresine taşımak A2 hücresininden bir referans alıyorsanız Bunu EÐER işlevini kullanarak yapabilirsiniz. aha detaylı açıklama yaparsanız veya bir örnek eklerseniz tam cevap vermek mümkün olacaktır.

Aslında bizim yapmak istediğimiz şu;bir asp sayfasından xls dosya oluşturup ordaki veriyi excelle yazdırmak.Bunu yapıyoruz yalnız sadece ilk sütuna yazdırabiliyoruz.Onun için ilk sütundaki veriyi 2 sütuna kaydırabilirsek işimiz olmuş olucak.Referans veya eğerle nasıl yapabilirim bi örnek verebilirsen eğerle bikaç bişe denedim ama olmadı.Ã?rnek ver demişsin dediğim gibi diyelim A1 de 5 değeri var ben A2'ye bir formül girip A1 deki değeri B1 taşımak yada kopyalamak istiyorum örnek bu.

Sorunuzun devamınıda söyleseniz veya ben söyleyeyim B1 e dokanamıyoruz ama A1 deki değere A2 den güle güle desek oda B1 dekilerle birleşip işe beraber devam etseler diye
Bu soru yabancı değil bir yerden tanıyorum diye düşünmüştüm İnanın B1 de nevar gercekten merak ettim yaptığınız örneği

:) ya B1 de bişe yok evet A1 deki değere A2 den güle güle demek lazım.Çünkü web sayfasından veri gönderdiğimiz için sadece ilk sütuna A sütununa gidiyor.Yani A1,A2,A3,... sütunlarına değer gönderebiliyoruz bazı işlemler yapmak için diğer sütunlarıda kullanmamız lazım bunu ancak işte birinci sütundaki değerleri diğer sütunlara taşıyarak yapabiliriz.Aslında örnek basit yani soru olarak A1 deki değeri A2 den formülle alıp B1 yazdırmak.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
A2 deki formülle A1 deki değeri B2 ye taşıyamazsınız bunu ancak makro yapar. B1 e yazılacak bir formül ile A1 deki değeri B1 e yazabilirsiniz, eğer bir koşul yoksa bununda en basit yolu B1 hücresine =A1 şeklinde bir formül yazmaktır.