Sütundaki bilgileri formulle yataya çevirmek

Selamlar, forumda bir süre aradım fakat malesef bulamadım. Benim sorumun şu;
A1 ile A100 sütunundaki verileri formul kullanarak A1 CV1 satırına nasıl aktarma yapabilirim. mesela;
       A
1 AHMET
2 MEHMET
3 CEVDET
4 SAMET
.
.
.

=A1 =B1 = C1 =D1 ...... şeklinde çekince kendiliğinden artan bir metod ile sütunları satırlara çevirmek istiyorum mümkün mü acaba?

A             B             C            D
AHMET MEHMET CEVDET SAMET ............

veyselemre

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Pro Plus 2021
B1 hücresine aşağıdaki formülü yaz cv1 e kadar kopyala yada çek ..

=DOLAYLI("$A"&SÜTUN())

ilginiz için teşekkür ederim, soruma veyselemre üstadın çözümü kısmen yardımcı oldu fakat tam olarak değil aslında ben biraz basite indirgeyerek anlattım sorunu.
Sorun tam olarak şöyle: ↓

"SAYFA1" deki bilgiler

A           B          C . . . . . . IV
1 AHMET
2 MEHMET
3 CEVDET
4 SAMET
5 KALEM
6 CETVEL
7 SİLGİ
8 DEFTER
.
.
.
yukarıda A sütunun herhangi bir satırından başlayarak bilgileri aşagıdaki gibi ama formülle oluşturmak istiyorum. Amacım A sütunundaki bilgiler değişince Sayfa 2 deki bilgilerinde değişmesini sağlamak. Dolayısı ile yapmak istediğim bu formulu diğer formuller içinde kullanabilmek
Veyselemre üstadın verdiği formulde belirli bir satır ya da sütundan başlamak zorunda kalmadan nasıl yapabilirim.

SAYFA2 deki bilgiler

A           B         C         D
1 SAMET CETVEL SİLGİ DEFTER ............

Sayın üstadım ellerinize sağlık ben bir istedim siz iki verdiniz çok saolun.

ŞAHİNce

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
TR 2010
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
11.02.2028
Bu konuyu ben de çok aradım. Konu başlığını görünce sayfanın bu noktasın akadar geldim. Sayın mehmett, bu dosyayı indirin demiş. am adosyanın nasıl indirileceğini bir türlü anlayamadım. Sizin için belki çok basit ama ben bu siteye yeni girdim. Kullanmasını yavai yavaş öğreneceğiz işte. ancak. Bu formülü hemen almam lazım. Dosyaya ulaşabilmem için Lütfden yardımcı olun.
teşekkürler.

ŞAHİNce

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
TR 2010
11.02.2028
mumunal' Alıntı:
Sayın üstadım ellerinize sağlık ben bir istedim siz iki verdiniz çok saolun.
Bu konuyu ben de çok aradım. Konu başlığını görünce sayfanın bu noktasın akadar geldim. Sayın mehmett, bu dosyayı indirin demiş. am adosyanın nasıl indirileceğini bir türlü anlayamadım. Sizin için belki çok basit ama ben bu siteye yeni girdim. Kullanmasını yavai yavaş öğreneceğiz işte. ancak. Bu formülü hemen almam lazım. Dosyaya ulaşabilmem için Lütfden yardımcı olun.
teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 Türkçe
Kullanmasını yavai yavaş öğreneceğiz işte. ancak. Bu formülü hemen almam lazım. Dosyaya ulaşabilmem için Lütfden yardımcı olun.
Dosyanın sağında indir yazısını tıklıyorsunuz. Aç, Kaydet yazılarından birini tercih edin, bence kaydedin.

ŞAHİNce

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
TR 2010
11.02.2028
Teşekkür ediyorum. (İndir yazsısı ekranın dışında kalmış.)

ŞAHİNce

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
TR 2010
11.02.2028
ben biraz dah afarklı bir formül istiyorum.
Kitap2 deki başlıkların altındaki satırlara çeşitli veriler girelim.
Kita1 satır başlıklarının karşısındaki her satıra, Kitap2 nin sütunundaki verileri toplayarak Kitap1 sütunlarına taşımak istiyorum. ve bunu formüle edip, formülü çoğaltmak istiyorum. Asıl sorun da; bir sayfadaki satırlardan alacağı bilgileri, başka bir sayfanın sütunlarında formülün çoğaltılarak seri şeşilde yazılmasıdır.

teşekkür ederim.

ŞAHİNce

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
TR 2010
11.02.2028
Bu akşamda çok oldun, demezseniz, bir sorum dah aolacak.
Excelde uzunca bir listem var. Bilgi sayfasında: A sütununda kod no, B sütununda adı soyadı, C de kimlik no, D, de telefonu.
2. sayfada: B5' e: KOD NO, C5'e ADI SOYADI, D5'e KİMLİK NO, E5'e TELEFONU gibi. form hazırladım. B5' e yazdığım kod numarası ile, C5,D5,E5 bilgileirni DİKEYARA formülü ile Bilgi sayfasından aldım.
Şimdi yapmak istediğim şudur: 2. sayfaya hazırladığım formun aynısını, aynı sütunlar altına gelecek şekilde 1o satır altına da yaptım. Şimdi 5. satırki form üzerindeki bilgileri, bir tıkla düğmesine basarak, 10 satır alttki forma eklemek ve eklenenbilgileri silmek istiyorum. 5 satıra başka bir bilgi çağırdığımda, bu bilgileri 10. satırdaki dah aönce eklediğim bilgileri silmeden, bir alttaki 11. daha sonra 12, 13... satırlara eklemek istiyorum. yani EKLE tıklama düğmesini bu şekilde kod yazarak nasıl yapabilirim. Bu basil bir basic kodu gurubudur. Bir yere kadar yapıyorum. Ekleme butonunu ikinci kez çalıştırdığım zaman, çnceki bilgiyi silip üzezine yazıyor. Burasını yapamadım.

İlgi ve yardımlarınız için teşekkürler.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn ELEKTROn,

Örnek bir dosya ekleyebilir misiniz?

ŞAHİNce

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
TR 2010
11.02.2028
Üzerinde çalıştığım dosya. Butuna makro ekledim. ancak Bir önceki kaydı silip üzerine yazıyor.