süzgeç

işte bu gün çok basit bişey için çok uzun zaman harcamak canımı sıktı bilen bir arkadaş sorumu cevaplarsa sevinirim.

Her gün hangi ülkeye ne kadar araç sevkiyatı yaptığımızı gösteren bir dosya var hangi ülkeşlere ihracat yaptığımızı bulmak için bu veriyi süzdüğümde ülkeler kısmında tüm ülkelere tek tek çıkıyor ancak ben bunları süsdüğüm yerden seçip kopyalayıp yapıştırmak istedim ama olmadı eminim basit bir yolu vardır. ???

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Süzülen alanı komple seçip, sağklik-kopyala dan sonra başka bir sayfaya yapıştırabilirsiniz. Neden olmadığını anlayamadım.

şöyleki alta alta aynı ülke isimleri defalarca tkrar ediyor, bunları süzdüğümde ülke isimlerini tek bir defa görüyorum ancak filterlenerek gözüken tek tek ülke isimlerini süsdüğüm alanda seçemiyorum normalde control tuşuna basarak birden çok dosya seçilmesine rağmen filterdiğimde o okun yanında açılan alanda bu şekilde hepsini birden seçemiyorum.

iyicemi karıştırdım???

Günaydın,
Ekli dosyadaki ülke isimleri birer kez altalata yazsın istiyorum, birede bunu filtrelemede açlılan kutudan hepsini seçerek copy paste yapabiliyomuyuz onu merek ediyorum. Teşekkürler

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Dosya Nerde sayın filizmeral,

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın filizmeral,

Ülkeleri tek tek başka bir hücreye almak istiyorsunuz. Gelişmiş süzü kullanabilirsiniz.

Teşekkür ederim Necdet, tam aradığım şeydi :mutlu: