Süzülmüş formdaki verilerden rapor almak

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2003 Türkçe ve İngilizce
Merhaba,
Gerçekten harika bir site aradığım birçok şeyi burada buldum yardımcı olan herkese teşekkürler...

Sorunum şu,
Ekte bir form var GENEL isminde bu form Table1 ve Table2 nin birleşiminden oluşmuş olan Query1 sorgusundan veri alıyor.
SEC formundan bir il seçip verilerin GENEL forumuna seçtiğim ile göre süzülerek gelmesini sağlıyorum...
Yapamadığım şey ise GENEL forumuna süzülerek gelen verilerin aynen süzülmüş olarak oluşturulmuş bir rapora yansıması...
Ben ancak tüm verileri gösteren bir rapor yapabildim buda yeterli olmadı...

Cevaplarınızda nasıl yaptığınızı da anlatırsanız sevinirim.
Teşekkür ederim

Excel Vers. ve Dili
Ã?rneği incelediyseniz GENEL olarak adlandırdığım form Table1 ve Table2 nin birleşmesinden oluşan Query1 deki verilerden bilgi alıyor.

GENEL formunu açtığımızda tüm bilgileri görüyoruz ancak bir İL bazında verileri görmek için SEC formundan görmek istediğimiz İL'i seçip GÃ?STER komut düğmesine tıkladığımızda GENEL formu karşımıza seçtiğimiz İL'e ait bilgileri süzerek karşımıza çıkıyor.

Almak istediğim raporda, süzülmüş halde gelen formda olan bilgiler yer almalı, yani süzülmüş olarak gelen GENEL formunun üzerindeki "RAPOR AL" gibi bir komut düğmesine bastığımızda sadece süzülmüş yani o anda form üzerinde gördüğümüz bilgileri içeren bir rapor.

Umarım açıklayabilmişimdir. :eek:k::

Teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Günaydın :hey:

Formdan rapor alma.

ekli dosya:db1reportj.mdb

Excel Vers. ve Dili
Teşekkür ederim aradığım tam olarak buydu. :eek:k::
Peki bunu yapmak için kodları elle mi girdiniz yoksa access in kendi komutlarını kullanabilirmiyim. İlerde benzeri bir sorunla/soruyla karşılaşırsa cevap verebilmek için soruyorum.
Saygılar...

Forma bir buton ekleyin.

Çıkan pencerede aşağıdaki gibi seçiminizi yapıp yönergeleri takip edin.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Ã?nce aşağıdaki resimdekileri yapın, report 1 ve 2.Sonra formda, command button wizard ile report operation preview or print report next next.....

Not:Alpen ben yapıp foruma ekleyene kadar sen göndermişsin bile. :D ..Ã?nce report 1 i sonra report 2 yi ekledim.Neden report 2 önce gözüküyor acaba :hiho:

Ã?nce report 1 i sonra report 2 yi ekledim.Neden report 2 önce gözüküyor acaba Katıla Katıla
Bende hep aynı hatayı yapıyorum.

Tek mesajda birden çok resim gönderilecekse, resimleri sondan başlayarak eklemek gerekiyor.

Excel Vers. ve Dili
Yardımlarınız için teşekkür ederim.