Sum sorunu

Excel Vers. ve Dili
access,visualbasic
arkadaşlar programım bitti sayılır. ekteki projede üretim1 formunda form alt bilgisindeki toplam hesapları çalışmıyo bi bakarsanız sevinirim. benim için çok önemli

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın memcos77,

Yaptığınız tüm hesaplamaları sorgu üstünde yapıp forma taşırsanız sorununuz çözülür sanırım. Bir de sorgu üstünde Nz fonksiyonunu kullanmayı unutmayın.

İyi çalışmalar

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merhaba;

Bana da onun sorunu verisayfasından dolayı gibi geldi.. Altformunuzu sürekli forma dönüştürün ve çalışmıyor dediğiniz alanların hepsini altformun -FORM ALT BİLGİSİ" kısmına taşıyın gayet güzel çalışıyor..

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın beab05,

Amaç tüm form üstünde ki bir alanı toplamak olsaydı dediğiniz doğruydu. Ancak hesaplama yapan bir sürü metin kutusu var.

İyi çalışmalar

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Dediğim yöntemle o metin kutularının hepsi çalışıyor zaten.. Memcos77 nin sorunu o hesaplanacak metin kutularının hiç görünmemesi bence...

Sayın modalı siz sanırım alt formun sayfa alt bilgisine dikkat etmediniz.. O denetimler formaltbilgisine yazılmalı dedim ama datasheet görünümünde değil..

Belki de ben yanlış anladım bilemiyorum... Neyse öğreniriz umarım ;)

Son düzenleme:

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Tekrar baktım dediğim gibi oluyor ve altformun altbilgisindeki formülleri de düzenlerseniz örneğin;

koli metin kutusunun denetimine;

Kod:
=Topla([üretim miktar])/[deneme2]*Topla([ffkoli])/Topla([üretim miktar])
yazarsanız gayet iyi çalışıyor.. Siz sadece topla fonksiyonunu doğru kullanmaya dikkat edin..

Excel Vers. ve Dili
access,visualbasic
Tekrar baktım dediğim gibi oluyor ve altformun altbilgisindeki formülleri de düzenlerseniz örneğin;

koli metin kutusunun denetimine;

Kod:
=Topla([üretim miktar])/[deneme2]*Topla([ffkoli])/Topla([üretim miktar])
yazarsanız gayet iyi çalışıyor.. Siz sadece topla fonksiyonunu doğru kullanmaya dikkat edin..
sayın beab dediğiniz gibi yazamıyorum çünkü ffkoli dediğiniz alan dlookup komutu ile her satırda farklı bi değer alıyor ve yanlış hesaplıyor. başka bi yöntemi yok mu acaba?

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Ne istediğinizi anlayamıyorum ki!!

Örneğe bir bakın.. Altformdaki koli alanına mesela.. ffkoli değil.