tablo kayıt

merhaba arkadaşlar excelde aylık gelir gider hesabını tuttuğum bir tablo yaptım userform aracılığı ile verileri girip kaydediyorum sorum şu nisan ayı bittiğinde tabloyu olduğu gibi bir klasör içinde saklamak mayıs ayı içinde tablonun boş olanını ayarlamak istiyorum yardımlarınız için teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Türkçe
Tabloyu tek başına nasıl kaydederim bilmiyorum ama size bir alternatif:
Aşağıdaki kodlar ayın son günü kitabı açtığınızda otomatik olarak kitabı O ayın ismi ile farklı kaydedip (Nisan.xls gibi) Ana Kitaptaki tabloyu boşaltıyor.Umarım işinize yarar.

Sub auto_open()
If Day(Now + 1) = 1 Then
Call kayıt
End If
End Sub

Sub kayıt()
ay = MonthName(Month(Now))
If ActiveWorkbook.Name = ay & ".xls" Then End
ActiveWorkbook.SaveAs Filename:="D:\" & ay & ".xls"
Workbooks.Open Filename:="D:\Ana Kitap.xls"

Cells.ClearContents
Workbooks(ay & ".xls").Close
End Sub

tablo kayıtla ilgili kodları userforma iki ayrı düğme yaparak mı yazacağım
yoksa düğmesiz mi çalışacak

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Türkçe
Bu kodlar sizin tablodaki verileri Excel sayfasına kaydetmenizden sonra işe yarayacak.
Excel'de hazırladığınız tablodaki verileri hergün sayfaya kaydettiğinizi düşünün.Kitap her açılışta o günün,ayın son günü olup olmadığı kontrol edilecek.Eğer son günüyse o ana kadar sayfaya Userform aracılığı ile kaydettiğiniz veriler O ayın adı ile kaydedilecek,asıl kitabınız açık kalacak ve içindeki tüm veriler silinecek.
Yani sizin Userform'a button eklemenize felan gerek yok.VBA sayfasında bir makro oluşturup,yukarıdaki kodları yapıştırın.Bu kadar.
Kolay gelsin.

teşekkür ederim eline sağlık