Tablodaki belirlenen bilgilerin silinmesi

Excel Vers. ve Dili
asdsad
Selamun Aleyküm arkadaşlar

Uzun lafın kısası size bir konu hakkında yardım istiyorum

Şİmdi Kısaca Anlatıyorum : Şİmdi Arkadaşlar olay şu...adamlar bize micrasoft acses tabanli bir DB verdiler , bu DB de UŞAK ilinin tüm nüfusu elimizde , bunlardan sadece Uşak-Merkez de olanlar yapılacak...Şimdi ( Soyad - kapı No - Daire No ve adres )'ler tutacak bunlardan 1 tane erkek kalacak...

130000 Kişiyi tek tek , soyad kapı no adres daire no'lara bakıpta tek tek silmek en az 2 kişi ile 1 haftamizi alır.bunun kısa yolu yokmu arkadaşlar döngü kod veya sorgu yaptirarak....lütfen yardımlarınızı bekliyoruz..

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Sorguda SQL görünümüne yapıştırıp çalıştırın.. Öncesinde her ihtimale karşı dosyanızın yedeğini alın.

Kod:
delete (select count(no) from uşak_uşak_merkez_2 where soyadı=trz.soyadı and [adres cadde/sokak adı]=trz.[adres cadde/sokak adı] and [kapı No]=trz.[kapı No] and [daire No]=trz.[daire No]) as say, trz.cinsiyeti
from uşak_uşak_merkez_2 as trz
where (select count(no) from uşak_uşak_merkez_2 where soyadı=trz.soyadı and [adres cadde/sokak adı]=trz.[adres cadde/sokak adı] and [kapı No]=trz.[kapı No] and [daire No]=trz.[daire No]>1) and trz.cinsiyeti="k"

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın sametdemir,

20 kadar kaydınızı başka bir uygulamaya taşıyın ve foruma ekleyin. Daha çabuk sonuca ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhabalar :)

Yapamadık derken, hangi aşamayı yapamadınız?

Yukarıda yazdığım sql cümlesini, resimdeki tablo ve alan isimlerine göre yazdım. Eğer bu isimler gerçek uygulamanızdakilerle aynı ise çalışmaması için bir neden yok.

Veritabanı penceresinden Sorgular kısmını seçin ve Tasarım Görünümünde Sorgu Oluştur seçeneğine tıklayın. Açılan Tablo Göster penceresini iptal edin. Üstteki Görünüm menüsünden SQL Göster seçeneğine tıklayın. Açılan pencerede yazılı SELECT; yazısını silin ve yukarıdaki sqli yapıştırın. Kaydedip çıkın ve sorguyu çift tıklayıp çalıştırın.

Bu aşamada bu şekilde yardımcı olabilirim ancak. Yada sayın modalı'nın önerisini değerlendirin, hazırlayalım.

Son olarakta; msn, özel mesaj vb. yoluyla yardımcı olma şansım yok. Kaldı ki bu yollar forumun ana ilkelerinden olan paylaşım ruhuna aykırı..

Saygılar..