Tablodan aktif kayıt arama

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
Başlıkta tam olarak ifade edemedim sanırım problem şu ki; veriler arasından arama yapmam gerektiği zamanlarda kişinin isminin bir iki harfini de yazdığımda olası sonuçların form üzerindeki bir pencerede görünmesini istiyorum.

Örneğin "ahmet" diye başlayan bir ismi arıyorum diyelim bu ismin yanında başka bir isim de olabiliyor bazen ve standart aramalarda bu gözden kaçabiliyor. benim yapmak istediğim bir alana "a" harfini yazdığımda formdaki bölümde (alt form, Liste kutusu vb) "a" ile başlayan isimler belirsin "h" harfine bastığımda "ah" ile başlayanlar görünmeye başlasın vb.. Ve bu durum her tuşa basıldığında yenilensin.

Bir önceki soruma yanıt alamadım ama (ole nesneleri) umarım bu yanıtlanır. Şimdiden çok teşekkürler

Örnek ektedir.

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Arkadaşlar bu arama işini bilen hiç kimse yok mu ??? :roll:

yardım edin lütfen

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
katılıyorum!!!

çok işe yarayacak gibime geliyo umarım bir bilen vardır.:yardim:

Sanırım istediğiniz bu isinize yarar. Form kısmını ise çift tıklamada açılması için kendisin VB den ayarlarsınız.

Saygılar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2007-Türkçe
Selam,

Sn, Devvrimm yine bu formların içinde ben "yedekleme" adlı bir dosya bulmuştum. Benim oldukça işime yaradı. Bu dosyanın içinde Fihrist adlı bölüm.Umarım sizinde işinize yarar.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Arkadaşlar,

Aynı sorunun cevabını daha önce üç defa vermiştim. Ama ya arama motorunda bir şey var ya da herkes hazır bekliyor.

Neyse gerçi daha önce daha düzgün bir örnek eklemiştim ama şimdi bulamadım.

Burada dikkat edilecek konu aramanın yapılacağı metin kutusunu ActiveX denetimlerinden Microsoft Text Box olarak eklemeniz. Bunda sorgulama harf eklendikçe otomatik oluyor.

İyi çalışmalar:)

ya arkadaşlar ben arama olayını sayenizde yaptım. Peki A tablosundaki bütün verileri tam şekilde gösteren ve A ile ilişkili B tablosundaki, A'da bulunan kişiye ait B deki son kaydı hemen ismin yanındaki bölüme yazılmasını nasıl yaparız. Ne yaptıysam olmadı. Sıralamayı azalan yapıyorum ve sadece son kaydı göstersin deyince B deki bütün kayıtlardan son kaydı ve o kayıtla ilişkili A daki kişiyi gösteriyor. Bi yardım etseniz.