Tabloları Bağlama

Excel Vers. ve Dili
Excel2000
Merhaba arkadaşlar;
Benim sorum Tablolara arasındaki ilişkiler ile ilgili,oluşturduğum bir tablonun alt tablolaları, bu alt tablolarında kendilerine ait alt tabloları mevcut ben oluşturacağım formda bu tablodaki bir değeri açılır kutu ile şectiğimde bu tablodaki değere bağlı diğer değerlerin yan tabloya otomatik olarak gelmesini istiyorum.örneklemeye çalışırsak

Ana Kategori_____________Kaynak Uclu Fıttıngs_____Olcu
1 Kaynak Uclu Fıttıngs______1 Dırsek____________________1 1"
2 Dıslı Fıttıngs_____________2 Te_______________________2 2"
3 Flans___________________3 Kep______________________3 3"

_______________________Dıslı Fıttıngs____________Olcu
_______________________1 Mason_____________________1 21,7
_______________________2 Dirsek______________________2 33
_______________________3 Kör tapa____________________3 42

yani ben forumdan kaynak uclu fıttıngs grubunu sectiğimde yan hücrede bu gruba ait elamanların dişli fittins grubunu şeçtiğimde de bu gruba ait elemanların çıkmasını ve bu grublarında kendi altlarında kendilerine bağlı ölçü grublarını çağırmasını istiyorum. Ekte ayrıca şematik olarak çizdim ve tabloları oluşturdum.yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa şimdiden teşekkürler

Saygılar

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

kendi sorduğun sorunun cevabını kendin vermişsin

ama senin dediğin işlemler tablo üzerinden olmaz bunlar form yada sorgu üzerinde olur sorguda güncelleme sorgusu ile olur ama oda karın ağırtır yok şu kayıt şuna eşit olduğunda şurdakini buraya burdakini buraya gibi
fakat form üzerinde kolay olur illa da sen bütün tablolar birbirine bağlı olcak diyorsan birbiri üstüne binen bir form yap

ve açılan kutunun değerlerini tablonun ilgili alnlarına gelmesi ile ilgili formda bir çok örnek var bunların bir kaçında düzeltme yapmıştım onları indir incele nasıl yapılmış o arkadaşlar ne gibi bir proje yapmışlar onlardanda yararlan hemde onların reytingi artsın hemde senin bilgin çoğalsın ve kendi projeni kendin yapmış ol

Option Compare Database

Private Sub MALZEME_AfterUpdate()

BYTL.Value = MALZEME.Column(2)

BDOLAR.Value = MALZEME.Column(3)

BEURO.Value = MALZEME.Column(4)

End Sub

Son düzenleme: