tabloları bağlayacağım, ama çok uzaktan

realperest

Altın Üye
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
09-05-2025
merhaba,

access te datalar aynı klasörün içinde ise bir problem yok, hatta aynı network içinde ise yine problem yok. TABLOLARI BAĞLA ile hallediyoruz.

Ama peki, uzakta bi yerde ise o zaman bunun bi çözümü olabilir mi ?

yani bir program ankara da , bir program istanbul da ise bu database i ortak olarak kullanabilirler mi ?

bunu kodla yada başka bi ayarla yapmak mümkün mü ? bunu da yapabilecek biriler çıkarsa bu formdan artık vallaha burada gördüğüm hiç bi şeye şaşırmayacağım.

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Aaah ahh. Olsa olsa Vpn ile olur.. Onu da yapmak için Zyxcell modem olur. Airties modemlerde de artık bu destek varmış. Airties'in toplantısında söylemişlerdi. Bir de farklı Vpn çözümleri var. Cisco gibi. Mesela telekom adsl bayileri için böyle bir sistem kullanıyor. Ama ben windows 2003 server+uzak masa üstü ile hallediyorum. Program direkt olarak bir server üzerinde çalışıyor. Herkes o servere uzak masaüstü bağlanıyor ve dünyanın heryerinden kullanıyor. Bence çok daha hızlı olur. Ama amaç birşey başarmak olduğu için ben de çok isterim öyle birşeyi.

Bir diğer yöntem de verileri sql'de tutup sql server kurup webde çalıştırmak ve böylece dataları Sql servere yazdırmak.

Bu forumda okuduğum bir öneri de Access projesi ki aslında bir önceki öneri aşağı yukarı aynı şey. Sadece Access tarafı değişik. Birinde yazıp Sql'e çevirilecek, diğerinde ise zaten proje kendisi ditekt Sql olacak.

realperest

Altın Üye
09-05-2025
nerde be abi, aradım valla o kadar bulamadım

Excel Vers. ve Dili
Ms Office 2003 Türkçe
çok önemli bir konu.

var olan konu bulunamadı.

demekki arama yöntemlerinde bilgi eksikliği var.

nasıl bir arama yolu izledin?

realperest

Altın Üye
09-05-2025
access soruları konularında

bağla kelimesini yazdım, çıkan sonuçlar benimle alakalı değil di ?

Excel Vers. ve Dili
Ms Office 2003 Türkçe
iyi de, böyle aranmaz ki.

konu ile ilgili olabilecek kelimeleri araman lazım.

(bşlığında bile geçiyor anahtar kelime aslında)

öyle bir aramayla bulamadım olmaz. bir çok alternatif arama denemen lazım.

şimdiki arama şeklinin diğer arkadaşlara da ders niteliğinde olması lazım.

realperest

Altın Üye
09-05-2025
benim yazdığım anahtar kelime mi ? (bağla)

yav sen bunları söyleyeceğine, direkt konuyu söyleyiver de ? bi sevap kazan gecenin bu vakti ?

Sen şimdi biraz sonra yine çıkarsın, çıkmadan söyleyiver şunu da , bende kurtulayım.

Excel Vers. ve Dili
Ms Office 2003 Türkçe
tabiiki söylemeyeceğim. (bu şekilde daha çok sevap kazanmış olurum merak etme)

yahu .... neyse söylemeyeceğim. aramaya devam. merak etme kesinlikle var :)

sen bulana kadar çıkmayacağım merak etme.

realperest

Altın Üye
09-05-2025
ya, valla bu anahtar kelime ile (bağla) çıkıyor mu, emin misin ?

yada acaba başka bir bölümdemi, örneklerde falan, bari bunları söyle

ben hala daha söylersen eğer daha çok sevap kazanacağını iddia ediyorum :)

Excel Vers. ve Dili
Ms Office 2003 Türkçe
anahtar kelimenin bağla olduğunu kim söyledi?

realperest

Altın Üye
09-05-2025
ben söyledim ya ,

sende yanlış anahtar kelime demedin, heralde yardımcı olmaktansa, uğraştırmak daha eğlenceli geliyor sana

Excel Vers. ve Dili
Ms Office 2003 Türkçe
evet. en büyük zevkim bu saatte birilerini uğraştırmak (!)

yahu arkadaşım, elinin altındaki şeyi bulamıyorsan ben ne yapayım.

bulduğunda, bulduğun mesajlarda sana ilginç bişey gösterecem.

realperest

Altın Üye
09-05-2025
ben aramayı bıraktım, belkide sırf zek olsun diye birilerini uğraştırmak istemeyen birileri vardır, o yazar

zevkini böldüğüm için üzgünüm

realperest

Altın Üye
09-05-2025
mehmetdemiral

çoooooooooooooooooooookkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk tttttteeeeeeeşşşşşşşşşşşeeeeeeeeeekkkkkkkkkkkkkküüüüüüüüüüürrrrrrrrrllllllllllllleeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrr

anlayan anladı :)

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
:)) önemli değil. Yeni senin kendin bulman için çalıştı. Ama şöyle arasaydın olacaktı: Uzak bağlantı :))

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Bu arada ben de bunu ilk defa bu akşam denedim. Oldukça hızlı şekilde bağlandım. Herşey iyi ama veriler bazen geç geliyor. Bir de Access'in bu konuda bir hatası var ve microsoft bunun çözümü için geçici şeyler önermiş. Tabloları bağla dediğinde bu verilerin güvenli bir yere kopyalanmasını istiyor. Ben de öneri üzerine ie'in güvenilen sitelerine bağlantımı aynen yapıştırıp "bu güvenlidir" diye gözüne soktum. :)) (Not: Bununla ilgili uyarı alınca google'a yaz, microsoft'un sitesindeki makaleyi oku.. ) O zaman bağlandı. Ama çok ağır.. Ben işyerimle ev arasında bağlandım. Benim işyerindeki server 2000 kurulu ana makinem aynı zamanda www.mdsoftyazilim.com alan adını da host ediyor. Ama bu işi mdsoft.mine.nu alan adından yönlendirerek yaptım. Böylece statik ip almadan da işi görüyor. Bu aynı zamanda benim işyerindeki makineme bu alan adı ile bağlanmamaı sağlıyor. Merak eden tüm arkadaşlara bunun nasıl yapıldığını başka bir konuda anlatırım -eğer isterlerse tabii- böylece ip adresini bilmene gerek kalmadan sürekli bir alan adıyla uzaktaki makinene bağlanabilirsin. Herzaman da aynı adı kullanmış olursun. Yoksa kim uğraşacak evi ara, birini internete sok, showmyip.com'a girsin ve ip adresini sana söylesin... Bir de modemi her kapatıp açtığında adres değişecek.. Statik ip alayım desen rapidshare kullanamazsın.. İsteyen arkadaşlara bununla ilgili bilgi verebilirim. İsteyenler el kaldırsın.. :)))