tabloyu açamıyorum.

Merhaba arkadaşlar,benim bir arkadaşım makro ile oluşturduğu tabloyu bana mail ile gönderdi.Fakat ben işyerimdeki bilgisayarımda bunu açamıyorum.Makro güvenliğini düşüğe ayarladım.Fakat bu internet sitesi kullanılmıyor gibi bir uyarı veriyor. başka bilgisayarlarda açıyorum. Fakat işyerindeki bilg.açılmıyor.hata nerde yada ne yapabilirim.Tablo bana işyerinde lazım.Teşekkürler.

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Dosyayı mail ile ulaştırabilirseniz, yardımcı olmaya çalışalım... ya da buraya ekleyin dosyayı.

Arkadaşlar, aranızda bana yardım edecek kimse yok galiba.Tablo bir bilgisayarda açıp başka bir bilgisayarda neden açmayabilir? Ben exceli çok az biliyorum. Zannedersem makro hatası.(Yanlışta olabilir).Tablo hotmail hesabımda ordan hiç açmıyor. Başka bir mail hesabıma gönderiyorum orada kilitli değiştiremezsiniz gibi bir uyarı yazıyor.Yani tablo çalışmıyor. Visual basic gibi bir şey yazıyor.Daha ne diyeyim? Benim anladığım bu kadar.Anlayanlardan yardım bekliyorum.

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Bozuk olmadıktan ve ayarlarınız tam olduktan sonra açar.

Fakat siz herhalde mail kutunuzdan açmaya çalışıyorsunuz.
Dosyayı bilgiyayarınıza kaydedin. Sonra açmayı deneyin.

sayın zafer, hotmail hesabımdan dosyayı karşıdan yükleye basınca aç veya keydet diyor.Ama aç ta desem kaydet de desem "bu internet sitesi kullanılmıyor " gibi bir mesaj veriyor.Yani ne açıyor ne de kaydediyor. Ama evdeki bilgisayarda aynı şekilde yapınca yine hotmail hesabımdan açıyor.İşyerindeki 2 bilgisayardan da denedim açmıyor.

işyerinizdeki virus ve koruma programları dosyayı indirmenize engel oluyordur. Evdeki dosyayı flashdiske kopyalayıp, isyerine getiriniz.

flashdiske nasıl kopyalayacağımı da yazarsanız sevinirim. Çok fazla bilmiyorum çünkü.

Arkadaşlar, tabloyu açan bilgisayardan başka bir mail adresime mail attım. Sonra işyerimdeki bilgisayarımda kısmen açtım ama dosya kilitli diyor ama başka bilgisayarlarda açıyor kilitli değil biliyorum. Vısual Basic diye bir şey yazıyor. Bu nedir ve açamamam bundan mı kaynaklanıyor bir bilen varsa ben kafayı yemeden yardım etsin ne olur... :D

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Tam olarak hata mesajını yazarmısınız.

Ayrıntılı olarak anlatayım. Öncelikle hotmail adresimden karşıdan yükle dediğimde Aç Kaydet ve İptal çıkıyor ya orada dikkatimi çeken Adı kısmında karışık şeyler yazıyor.Dosyayı açan bilgisayarda normal dosyanın adı yazarken işyerinde nasıl yazdığını aynen yazayım.
Adı:...direct=%26 hm_ts%3d11477.63598%26hm_ca
Tür: Microsoft Excel çalışma sayfası
Bunu belki problem burdadır diye yazıyorum.Adı kısmı karışık.(Normalde dosya adı yazması lazım) Daha sonra aç da desem kaydet de desem Şunu yazıyor: İnternet Explorer şunu yükleyemiyor:.(nokta var)
İnternet explorer bu int.sitesini açamadı.İstenen site kullanılamıyor veya bulunamıyor.Daha sonra tekrar deneyin.
Başka mail adresimden açtığımda ise bu dosya kilitli diyor.Farklı kaydet diyorum. Ama dosyayı çalıştıracağım zaman yine bir dikdötgen çıkıyor üstte Microsof Visual Basic yazıyor. İçinde de :
Run-time error"1004".
Range sınıfının merge.cells özelliği kurulamıyor
continue End Debug Help
Burada continue ve Debug silik yazıyor onlara tıklanamıyor diğerlerine tıklanabiliyor.
İşte ayrıntılı olarak yazdım.
Çok acele yardım bekliyorum...Teşekkürler.

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Farklı kaydettikten sonra
Üst tuşuna basarak dosyayı açın.
Makroları devre dışı bırakarak dosyanızı açar.

Diskinize Kaydettiğiniz dosyayı isterseniz buraya ekleyin dosyadaki hata neredeymiş bakalım.

Zafer bey teşekkür ederim. Ama ben excelde üst tuşu hangisidir bilmiyorum. Bir de o kayıt işlemini de nasıl yapacağımı söylerseniz çok iyi olur. Tekrar teşekkürler.

sayın zafer,dedeğiniz gibi farklı kaydettim ve kaydettik ten sonra üst tuşuna(shift)bastım. Herhangi birşey olmadı. Ben mi yanlış yaptım acaba?

Shift basılı iken entere bastım.Fakat bir değişiklik olmadı. Dosya yine çaışmıyor. Yukarıda yazdığım gibi (Microsoft Visual Basic) Run-time error"1004". Hatası veriyor.

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Sakıncası yoksa dosyanızı buraya ekleyin inceleyelim.
Nasıl bir yol takip edeceğinizi size açıklayalım.

Bahsettiğiniz gibi dosyayı açamamanız yeni olmanızdan kaynaklanıyor.Çekinmeden siz sorularınızı sorun bizlerde cevaplamaya çalışalım

Veya atın o dosyayı siz nasıl bir dosya hazırlamak istiyorsanız açıklamalı bir biçimde anlatın hep berabar çözelim.

Dosyayı gönderiyorum.Dediğiniz gibi açamamam exceli bilmediğimden kaynaklanabilir.İlginize teşekkür ederim.