Tabloyu formda bölme

Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
Değerli Arkadaşlar,

Bir tablom var ve bu tabloda çok sayıda alan mevcut ve bu alanları doldurmak istiyorum. Bilgi giriş formunda serekli form şeklinde gösterip alt alta bilgi giriş yapacağım fakat bilgi giriş yaparken tek bir form görüntüsünde değil de aynı tabloyu bölüp verilerin bir kisminı birinci pencerede kalan kısmını da ikinci pencerede girmek isityorum. örnek dosyayı koydum örnekteki form1 çalıştırılıp birinci pencerede bilgi girişi yaptıktan sonra ikinci pencerede de tablonun ortak alanlarındaki bilgiyi gösterecek ve kalan alanlardan bilgi girişi yapmaya devam edeceğim. Çok karışık oldu sanırım. isterseniz adım adım yazayım

1.Form1 açılır
2.Form1 in Tablo1 penceresinde yeni kayıt için tarih girilir ve sonraki alana geçilir.
3.Sonraki alana geçildiğinde girilen bu kayıt tablo2 penceresinde de görünecek
4.Tablo1 de bilgi girişi bitince Tablo2 deki kapalı alanlardan sonraki alanlara bilgi girişi devam edecek

sorun 3. maddedeki işlem olmuyor girilmiş bilgiyi ancak form1 i kapatıp tekrar açtığımda görebiliyorum.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın axion,

Bu iş için sekmeli sayfa nesnesi var. Onu kullanın.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
Sekme ile tbloyu bölebiliyorum ama benim istediğim bu bilgiler her sekmede sürekli form olarak görünecek amacım günlük endeks leri girerken diğer günlere ait endeksleri de görmek ve ona göre hesaplamalar yapmak.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
O zaman tablonuzu niye ikiye bölmüyorsunuz?

Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
Onu da yaptım ama onda da sayfa sekmesinde ayrı sayfalara böldüğüm tabloları sayfalara sürekli form şeklinde gösterdim ama orada örneğin ilk örnekteki gibi tablo1 de tarih ve diğer bilgileri girdiğimde sayfa 2 deki tabloya da aynı tarihi otomatik atıp birinci sayfadaki kaydın devamı anlamında kayıt girmeye devam etmek istedim fakat bu işlemi yapamadım. Eğer böyle yapmaz isem kullanıcı 1. sayfada yeni veriyi girer ve 2.sayfayı girmezse 2 tablo kayıt sayısı anlamında eşit olmayacak.