Taksit Hesaplama

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003,İngilizce
Merhabalar,
Sistemde arama yaptım ancak ekler silindiği için bulamadım. Benim taksitli satış veya taksit programına ihtiyacım var elinde olan arkadaşımız varsa ekleyebilir mi?
Veya,

Örneğin 1000 TL tutarında bir ürün 15.01.2009 tarihinde 10 taksit satılmış olsun. Taksitleri 30 gün sonradan itibaren başlayarak 10 taksit şeklinde bir tabloya nasıl yazdırabilirim?

ilgilenen arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Saygılarımla,

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003,İngilizce
Tekrar Merhaba,

linkte vermiş olduğunuz excel dosyası ayrıca kilitli. Bu işlemin access örneği mevcut mudur?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003,İngilizce
Sayın Taruz,
çok teşekkür ederim. Bu programı daha önce incelemiştim ama herhangi bir taksitlendirme modülü bulamadım. Benim yapmak istediğim satış tutarını belirtilen taksit adedi kadar bölerek ödeme tarihleri belirlemek. Ancak bunu bulamadım.

Bu şekilde bir dosyayı forumda da bulamadım.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Örneğinizi ekleyin yardımcı olalım o zaman ;)

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003,İngilizce
Tekrar Merhaba,

Elimde henüz hazırladığım bir örnek mevcut değil. Sizlerde örnek var ise göndermenizi rica etmiştim.Forumda daha önce ekleyenelr olmuş ancak dosya silindiğinden indiremedim. Yine de ilginize teşekkür ederim.

1Al2Ver

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit TR - Microsoft Office 365 - Win11 Home
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
04-01-2026
Tekrar Merhaba,

Elimde henüz hazırladığım bir örnek mevcut değil. Sizlerde örnek var ise göndermenizi rica etmiştim.Forumda daha önce ekleyenelr olmuş ancak dosya silindiğinden indiremedim. Yine de ilginize teşekkür ederim.
Merhaba,

Excel örneği işinizi görür mü ?

Sayın Necdet Yeşertener'in çözümüne, bir-iki ilave yapılarak düzenlenmiştir.

36 aya kadar vade hesaplar, ödenen ve kalan miktarları ay ay belirtir.

Ekli dosyalar