takvim üzerinde proje planlama üzerine...

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
14.01.2022
arkadaşlar ekte bir jpg dosyasın gönderiyorum (word dosyası olarak ekleyemedim !) bu formatta bir proje takip belgesi oluşturmak istiyorum:

örneğin: başlangıç ve bitiş tarihini girdiğimde sağ taraftaki yıllık takvim üzerinde iki tarih arasındaki günlere ait hücrelerin renklenmesi mümkünmüdür

ve her projenin rengi ayrı ayrı nasıl ayarlanabilir

arkadaşlar aramadığım yer kalmadı inanın bana microsoft projecten tutun easy plana kadar biçok programı taradım ve artık vazgeçmek üzereyim (valla bunaldım :)

eğer bi başlangıç yapabilsek bişeyler ortaya çıkarabilsek geliştirmek te mümkün ve hakkaten elzem bişey (en azından benim için)

şimdiden ilgi ve alakanız için teşekkür ederim
bu arada yukardan dökülen kar taneleri çok hoş olmuş :)

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Bu istediğiniz yapılır VBA ile ama ciddi bir zaman ve kodlama isteyecektir muhtemelen. Dosya niye ekleyemediğinizi bilmiyorum ama örnek bir dosya üstünde biraz daha detaylı anlatırsanız yardımcı olmaya çalışırım..

dosya ekleme
http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=2489

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2007 Türkçe
takvim üzerinde proje planlama üzerine

Sayın grikurt

ekteki örneği incelermisiniz.

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
14.01.2022
evet tam olarak istediğim şey buydu çok teşekkür ederim bunu nasıl yaptığınızı ders mahiyetin buraya eklerseniz bu konuda öğrenciniz olmaktan zevk duyarım...
birde daha çok evre eklemek mümkünmüdür bunu merak ediyorum

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
14.01.2022
mesajı ekleme saatinizi yeni farkettim....
tekrar iginiz için teşekkür ediyorum
microsoft projectin bir demosunu edindim eğer inceleme fırsatınız olursa ilgiç fikirler ortaya çıkarabiliriz...
görüşmek üzere

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2007 Türkçe
3 er aylık proje

Sayın grikurt

Formül uygulayacağınız alanları seçiniz (gri olanlar).
Biçim – koşullu biçimlendirme’de .
Koşul 1 formül’deyken sağdaki hücreye =VE(D8>=$B$1;D8<=$C$1) yazılacak (D8 gri alanın başlangıç hücresidir. Çalışma Sayfasında B1'e 1.evre başlangıç tarihi; C1’e 1.evre bitiş tarihi yazılacak). Biçim düğmesine basınız. Desenler sekmesinden bir renk seçiniz. Tamam’a basınız.
Daha sonra Ekle düğmesiyle 2. koşul =VE(D8>=$B$2;D8<=$C$2 (B2’ye 2.evre başlangıç tarihi; C2’ye 2.evre bitiş tarihi yazılacak).
ve 3, koşul =VE(D8>=$B$3;D8<=$C$3) (B3’e 3.evre başlangıç tarihi; C3’e 3.evre bitiş tarihi yazılacak).aynı şekilde eklenecek

Koşullu biçimlendirmede en fazla 3 koşul olabilir. (4. renk olarak zemin rengi uygulanabilir). Eğer projeyi üçer aylık olarak (her biri ayrı sayfa) planlarsanız. daha fazla koşul ekleyebilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
14.01.2022
teşekkür ederim gerçekten yararlı bir örnek oldu bu...
tarih ve saat fonksiyonları hakkında yazmış olduğunuz diğer dosyalarıda inceliyorum, gerçekten çok yararlı oluyor.. :icelim: