takvim uygulaması ve çözüm arayışı

Excel Vers. ve Dili
2003
ekte verdiğim program bir takvim programı dönüştürdüm

fakat bazı konuları aşamadım

istediğim ben ay ve yılı seçtiğimde hafta sonuna gelen kutuları kilitlesin

ikinci sorum ben ay ve yılı seçtiğimde ilgili ay ve personele ait bilgileri ilgili kutulara getirsin

bir yere kadar yaptım ama sorun çıktı diyelim ali uyanık adlı personelin 12.01.2007 5 saat ve 115.01.2007 tarihinde ise 6 saati var 19.02.2007 tarihinde ise 8 saati var

işte ben aliuyanıkı seçip ocak ayını seçip ve 2007 seçtiğimde personelin kayıtlarını ilgili günlere getiriyor fakat şubatı seçtiğimdede ocak kayıtlarını getiriyor

Excel Vers. ve Dili
2003
acil

sanırım kimse bu işin altından kalkamadı arkadaşlar bu problemi çözersek hepimizin işine yarayacak bir uygulama çıkacak ortaya bir çok yerde kullanılabilir düşünsenize müşteri takipte depo takipte yani yıl ay ve günlere göre giriş yapılana bütün uygulamalar da aklınıza gelebilecek her türlü uygulamada kullanılabilir

Excel Vers. ve Dili
2003
ne olur

benimde altından kalkamadığım bir konu oluyor nerdesin egemen

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Enterprise
Merhabalar;
Me.txt01.Enabled = False
Me.txt08.Enabled = False
Me.txt15.Enabled = False

gibi komutlarla hafta sonuna gelen textbox isimlerini yazdığınızda kutular pasif hale geçiyor.(denenmiştir) Sanırım siz "EntertainWCalendars" isimli uygulamadan yola çıkarak yaptınız örneğinizi.. İsme göre kayıtları seçince her aya ait aynı kayıtları verme işi gerçekten karışık ya da sizin pasif komutlarını atladığınız gibi ben de birşeyi atladım.Belki de uygulama biraz daha baştan ele alınsa çözüm daha kolay olabilir..

Excel Vers. ve Dili
2003
teşekkür ederim

gerçekten kocaman cumartesi ve pazar yazısı önümde duruyor ben görmüyorum işte insan bazen önünde duran şeyi görmez miş

Excel Vers. ve Dili
2019 tr
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
04-01-2024
pekiiiiiiiiiii

bu takvim işi çok harika birşey ama ben istiyorumki sadece ama sadece benim belirleyeceğim bir hücrede takvim olsun ve animasyon olmasın yani hızlı açılsın. böyle olması halinde ne yapmalıyız. şimdiden teşekkürler...

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Enterprise
Merhaba;
2 tane örnek veriyorum her ikisi de çok güzel gelişmiş örneklerdir. Ertertain isimli örnek sanırım sayın Gülsüm1 in de uygulamasında kendine örnek aldığı uygulamadır.

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

bende yaklaşık 10 yıldır topladığım 25000 örnek var bunların içinde n az yüztane buna benzer örnek var zaten olayı onlarda çözememişler de ondan formlara vermişler belki Türkler çözer senin koyduğun input örneğide aynı dertten muzdarip

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
Sayın gulsum1 , madem bu kadar birikimin var niye daha önce forumu şereflendirmediniz aşkolsun yani sizin gibi birikimi olan arkadaşlara çooook ihtiyaç var buralarda..

NOT= Bikirimlerinizin içinde benim raporlama konusuna bir çözüm var mı bakarsanız sevinirim...

TEKRAR HOSGELDİNİZ FORUMA ...

Excel Vers. ve Dili
Excel XP Türkçe
Çözümü buldum sanırım.

İşyerinde benzer bir takvim programı lazım oldu. Forumdan aldığım EntertainWCalendars örneği üzerinde uğraşırken sorunu çözdüm. Belki işinize yarar. İlk önce strSQL tanımında ilk ve son tarih süzgeçlerinin çalışmadığını farkettim. Bunu halledemedim;

BeginningDate <= #" & datLastDate & "# AND EndingDate >= #" & datFirstDate & "#"

Bu süzgeç hataya neden oluyor. Bunu bir sorguyla hallettim. Sorguya tarih kısmının ay ve yılını alarak bir alan oluşturdum. Çünkü SQL tanımlarında İnteger veya Long değişkenler ile daha kolay süzgeç oluşturulabiliyor. strSQL tanımını bununla yaptım ve sorun kalmadı. sn gülsüm1 in ekders1 örneğinide aynı metodla çözdüm. Siz inceleyince daha iyi anlarsınız. Ben pek anlatamadım. Benim merak edip öğrenmek istediğim bu tür SQL tanımları yaparken tarihe göre süzmek gerektiğinde hangi karakterleri nasıl kullanmak gerektiği. EntertainWCalendars örneğindeki hatalı. Herkese iyi çalışmalar.