Tarih Aralığına Göre Veriyi Oluşturma

Fuatckmk

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 365 - Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
06-06-2025
Merhaba,

Bir formül oluşturdum fakat işim için yetersiz. Daha doğru anlatabilmek için örnek tablo da oluşturdum.

Formülün yetersiz kaldığı yer, "Fiyat Tablosu" sayfasındaki "E" kolonundaki tarih aralığına göre fiyatı çekmesi gerekiyor. İlave olarak "Sevkiyat" sayfasındaki "#YOK" olanlar varsa yazı boş olarak gözükmesi için ilave bir formülü nereye yazmak gerekiyor?

Ekli dosyalar

relaxim

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016 Tr 64 bit
15.06.2027
Merhaba

yok hatası giderildi. Hangi fiyatı nereye çekmesi lazım anlamadım.

Ekli dosyalar

Fuatckmk

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 365 - Türkçe
06-06-2025
Merhaba,

Teşekkür ederim. Örnek olarak şöyle anlatayım;

"Sevkiyat" sayfasında "C" ve "D" kolonuna bilgi girdikten sonra "Fiyat Tablosu" sayfasında tanımlı bölgelerin fiyatı geliyor. Buraya kadar sorun yok.

Bir koşul daha eklemek gerekiyor. Haftalık fiyatlar revize ediliyor bazen 10 günde bir motorine göre değişiyor. "Sevkiyat" sayfasında "J" kolonuna girilen tarihe göre "Fiyat Tablosu" sayfasında belirtilen tarih aralığına göre doğru fiyatı getirmesi gerekiyor.

Burada bir çok tarih olacağı için "Fiyat Tablosu" sayfasında "E" kolonuna tarih aralığı girmem gerekti. Yani her satır 1-16 yerine tüm tarihleri yazarsam çok uğraştıracak bu sebeple tarih aralığıyla bu konuyu çözebilir miyiz? veya farklı bir yol varsa onu da yapabililriz.