Tarih biçimli değerleri sayıya dönüştürmek

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Elimde yaklaşık 5000 satırlık bir excel dosyası var. Başka bir ortamdan excele aktarılmış.
ekteki örnek dosyada; değer sütununda genel(metin) ve tarih biçim almış değerler var
ben bunları sayı sütununa sayı olarak aktarmak istiyorum.mesela ilk satırdaki 01.70 değeri tarih (01.01.1970) olarak gözüküyor
ve sayı yapıncada 25569 değerini alıyor.ama bu değer excele aktarılmadan önce sayı olarak 1.70 idi.banada sayı olarak 1,70 hali lazım ama tarih olarak gözüküyor.
Bu işi nasıl yapabilirim?...

veyselemre

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Pro Plus 2021
aktardığın dosya text dosyası mı?
bu sorunu aktarma sırasında çözmek gerekir
text dosyası ise örnek text dosyasını ekle üzerinde uğraşalım.

örnek ekte
biraz karışık ama türkçe tarih ve sayı biçimi ile ingilizce sayı ve tarih biçimi işleri karıştırıyor.
modül2'i dikkate almayın

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2007 Türkçe
Tarihi Sayıya Çevirmek

Sayın osmanak

C2'ye =DOLAYLI("B"&A2+1) yazıp aşağı doğru kopyalayın. C sütununu seçin. Bunları Word'e kopyalayın. Noktaları(.), Virgülle(,) değiştirin. Bunları kopyalayıp, tekrar Excelde C sütununa yapiştırın. Biçim - hücreler - Sayıdan ondalık haneyi, 2'ye ayarlayın. (Word'den alınan değerler örnekte E sütununa yapıştırılmıştır).

Düzeltme B sütununu seçin. Bunları Word'e kopyalayın. Noktaları(.), Virgülle(,) değiştirin. Bunları kopyalayıp, tekrar Excelde C sütununa yapiştırın. Biçim - hücreler - Sayıdan ondalık haneyi, 2'ye ayarlayın.

sabah kodları gözden geçirirken fazlalıklar buldum. yeni örnek ekte biraz olmayana ergi methodu ile yapmıştım da

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
verdiğiniz çözümleri inceliyorum...

çok teşekkürler arkadaşlar