tarih satırının otomatik dolması

elimde tarih ve yapılacak işler ile ilgili bir dosya var her geçen günden sonra tarih satırının otomatik olarak renklendirilmesi mümkünmü

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
koşullu biçimlendirme ile yaptım. Eki inceleyin

teşekkür ederim sayın hamitcan yanlız gönderdiğim dosya çok basite indirgenmiş bir dosya bunun gibi 60 tan fazla dosya var ve ortaklaşa bir çalışma söz konusu ve ben hepsini inceleme şansına sahip değilim bütün dosyaları koşullu biçimlendirme mi yapmalıyım yada makro vs. gibi başka çözümleri varmıdır ilginiz için teşekkür ederim olmaz ise dosyalarımın tamamı üstünde koşullu biçimlendirme uygulanak gerekecek her şey için sağolun

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Bence koşullu biçimlendirme ile yapmanız daha mantıklı ve kolay. Makro kullanmak dosyanızın çalışmasını ağırlaştırabilir. Şimdiki durumda koşullu biçimlendirme de yaptığım formül aralığını genişletmeniz yeterli olacak.

İyi çalışmalar

sayın hamitcan çok özür dileyerek bir konuyu daha açıklığa kavuşturmak istiyorum ben bu dosyalara tek tek tarih girmiyorum zaten tüm tarihler hazır ve başka dosyalar ile bağ halindeler yani ben bir tarihi değiştirdiğim zaman diğer dosyalardaki bağımsız gibi gözüken tarihlerde değişecek önceden yanlış bilgi verdiğim için özür dilerim daha önceden bu işi manuel olarak yapıyordum ama çok vakit alıyor o yüzden böyle bir soru yönetlmek zorunda kaldım tekrardan teşekkürlerimle

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Sizin yapmak istediğiniz, bütün dosyalardaki tarihlerin de renklendirilmesi ise, koşullu biçimlendirmeyi bu doyalarda da yapmanız gerekecek.

yardımlarınız için teşekkür ederim