tarih ve saat ile sorgu oluşturmak.

malın alış tarihi ve alış saati alanları tarih/saat olarak ayarlanmış. Ben bir tarihteki bir saatten sonraki bir tarih ve saate kadar liste almak istiyorum. acil yardım edebilirmisiniz. access programında.

Excel Vers. ve Dili
2010
tarihe göre sorgulama

sayın pagoda sanırım isteğiniz bu şekildeydi.
iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2000
Sayın attila52
yaptığınız örnek gibi olur fakat ekteki örnekteki gibi tarih ve saat ayrı girilecek olsaydı nasıl olacaktı, uğraştım fakat ayıramadım bir türlü, örnek üzerinde gösterebilirmisiniz lütfen

Excel Vers. ve Dili
Access 2002-2003 tr
Sayın Melihseber ve Pagoda;

İsteğinize göre uyarladım, inceleyin, dosya ektedir. İyi çalışmalar

Son düzenleme:
sorunun cevabı

ilk programda zaten sadece tarih alanı kullanılmış. dolayısıyla söylediğimize uymuyor. bir tarihten bir tarihe parametrik sorgu çok kolay. ama bir tarihten bir tarihe ve birinci tarihte bir saatten diğer tarihteki saate kadar liste alırken 2. tarihte yazılan saatten önce kayıtlar varsa onları almıyor. yani 2. tarihte saati 09:00 yazdıysanız gece 00:00 dan sabah 09:00 a kadar kayıtları almıyor. 2. örneği tam inceleyemedim. makroyla bunu çözmüş galiba inceleyip haber vericem. her şey için teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2000
sn hızır elinize sağlık,
TarihSaat: [Tarih] & [Saat] gibi birleştirme yapılabilineceğini bilmiyordum, çok yararlı oldu, teşekkürler...
sn pagoda; ilk örnekte sn atilla54 tarih biçimini genel tarih alarak çözmüş bu olayı
herkese iyi çalışmalar...

Excel Vers. ve Dili
Access 2002-2003 tr
Sayın Pagoda,

Siz örneği incelemeden cevap yazıyorsunuz. Söylediklerinizin çözümünü zaten yukarıda ekli dosyada gösterdim. Tabloya bilgi girişi yapın sonrada formdan ölçütlere göre bakın. İyi çalışmalar.