tarih ve uyarı sistemi

Excel Vers. ve Dili
office 2003
forumda buna benzer konular işlenmiş ama istediğim gibi değiller

burada istediğim giriş tarihi yazılmış olan kişilerin 160 günden sonra çıkışı yapılmadıysa uyarı vermesi bu bir pop-up gibi de olabilir, mesala forum açıldıgı zaman süresi dolanları hemen pop-up çıkıp şu numaraların çıkışı yapılmamıştır diye uyarı vermesi

veya başka bir forum açtım orada sıralı olarak görülmesi hangisi daha kolaysa

bunu ben başka uygulamalarda da kullanmak istiyorum ilgilenen arkadaşlardan ricam nasıl yapıldıgını açıklarlarsa iyi olur ögrenmemizi kolaylaştırırsınız

saygılar :)

Excel Vers. ve Dili
office 2003
sn GKMER

göndermiş oldugunuz örnegi inceledim yardımlarınız için teşekkür ederim yalnız istediğim bu şekilde değildi.

sizin yapmış oldugunuz uygulama çıkış tarihleri yazılı oldugu zaman uygulama kullanılıyor

[giriş tarihi] - [çıkış tarihi] : >160 sorgudan bunu çekiyoruz

=IIf([Metin10]>160;"160 günü doldurmuş";"") forumdan alınıyor

benim istediğim
giriş tarihi+160 günden sonra çıkış tarihi boş onların listelerini görmek istiyorum. sorgudan yapılabilmesi mümkünse çok daha güzel olacak

giriş tarihinden itibaren 160 gün bekleniyor eger çıkış verilmemişse hangilerinin çıkışı verilmemiş onlar lazım (160.gün çıkış tarihleri boş olanları görmek)

herhalde anlatabilmişimdir.

saygılar

Excel Vers. ve Dili
office 2003
sn GKMER
ilginize teşekkür ederim

sorgu2 işimi görecek çıkış tarihine "ıs null" atayınca tam istediğim gibi oldu. şimdi bu çalışmanızı kendi formuma uygulamak kaldı.

umarım başarırım :)

saygılar

not :foruma uyguladım çok güzel oldu tekrar teşekkürler :hihoho:

Son düzenleme: