teklif hazırlama formundaki alt toplamlar raporda şartlı gösterilmesi

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
degerli arkadaşlar hazırlamakta oldugum gene bu formun örneklerinden faydalandıgım teklif hazırlama programı yapmaya çalışıyorum teklif hazırlama formundaki alt toplamlar raporda şartlı gösterilmesini yapamadım oysaki formda normal çalışıyor kodlar bu iş yapıyor ama rapor almak istediğimde formda görünen degerleri alamıyorum kdv li ve iskontolu seceneklerini buton sayesinde yapıyor ama formda gördüğüm degerler raporda görünmüyor acaba nerde yanlışlık veya eksilik var bir bakarmısınız ilgi ve alakanıze şimdiden teşekkür eder saygılar sunarım ayrıca sayın modalı hocamında ellerinden öper saygılar sunarım

Son düzenleme:

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merhaba;
Öncelikle hesapları raporda değil sorguda yaparsanız herşey daha kolay ve düzgün olur. Raporda onaykutularını da göstermeyin bence.
Raporun dayandığı sorguya yeni alanlar açın, örneğin;
Kod:
kdvlitutar: iif(onayx=true;tutar*1,18;tutar)
Sonra da bu alanları raporda ilgili yerlere bağlayın..
Aynı şekilde iskonto içinde, tabii hem iskonto hem kdv li olunca içiçe iif ler kullanmanız gerekebilir ben olaya hakim olamadığım için kurgusunu kuramadım nedeni de rapor çok karışık geldi anlamaya çalışmak asıl zor olandı ;)

Excel Vers. ve Dili
2002 türkçe
Sn simendifer;

Sizin sorununuzu ne kadar ilgilendiriyor bilmiyorum ama elimde olan bir teklif hazırlama formunu kullanmak isteyenlere sunuyorum.
Belki başka bir bakışı açısı sağlar ümidiyle...
Saygılar, iyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Sayın ayhan2122 öncelikle örnek programınızı paylaşmanıza ve yapılış şekli çok güzel teşekkür ederim bana bir fikir vermiş oldunuz iki rapor yaparak birisi kdvli diğeri kadvsiz hiç düşünmemiştim sayın beab05 de ayrıca teşekkür ederim programa uygulamaya çalıştım dediklerinizi dikkate alarak sorguda denedim olumlu sonuç aldım çok yararlı oldu her ikinizede sonsuz teşekkür eder saygılar sunarım

Son düzenleme: