Teknik Servis Form - Yardım

Excel Vers. ve Dili
2003
arkadaşlar, daha önce bir arkadaşımızın yardımı ile ekte göndermiş olduğum access 'i yapmıştık sağolsun.
Bir iki eklemeye ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim.

1- Toplam altına KDV li Toplam diye bir alan daha eklemem gerekiyor. Yani Toplam rakamına otomatik %18 ekleyip o alana yazacak ve rapor da da görünecek.
2- Para birimi olarak su anda YTL gösteriyor otomatik olarak. USD ve EURO da eklemek istiyorum. Her satırda para birimini seçilebilir halde nasil yapabilirim ? YTL-USD-EURO olarak. (her formda tek para birimi olacagindan toplam kısmı hata vermeyecektir)
3- Formun veri giris alanında (CUSTOMER) sağ alt köşeye NOT diye bir bölüm eklemek istiyorum. Buraya müşteri hakkında yada servis hakkında kısa notlar yazılacak. Text alanı yani. Bu alana girilen bilgiler Rapor çıktısında da çıkmalı.
4- Ürünleri satir satir girerken satir toplamlarını otomatik alamiyorum. Yani birim fiyatı ile adedi çarpmıyor otomatik olarak. manual girmek zorunda kalıyorum.
5- Servis Form numarasını kayıtlarda girmeme ve görünmesine rağmen YAZDIR dediğimde çıkan rapor çıktısında boş geliyor.

yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

saygılar

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
KDV li Toplam

kardeşim programınızda bazı hatalar var vaktim olup tam inceleyemedim kdv li toplamı almak istiyorum hata veriyor backup olayı devraya giriyor prg kilitleniyor hemen hemne istediklerinizi yapmaya çalıştım gerisi size kalmış

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003
simendifer, yardımın icin tesekkurler.
Fakat dedgin gibi carpma islemi yapmıyor. birim fiyat x adet = toplam olarak.

Ayrıca sag alta da KDV li toplamıda yazamadım. (kdv li toplam da farkli para birimleri secildiginde YTL gibi algiladigindan sapıtacak) Farkli para birimleri olan takip formunun tum degerlerini sayfada KUR belirterek tamamını YTL olarak en asgiya (KDV li toplama) yazdırabilir miyiz ?

Rapor ekranında para birimlerini ve KDV li toplamida ekleyebilir miyiz ?

Vaktim yok demissiniz ama yardımcı olursanız sevinirim. Yada başka bir arkadaş destek olursa minnettar kalacağım.

Teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Kardeşim her para birimine göre hesaplatma yapmak için ayrı taplo form yapmak lazım günlük kur ları girmek için ekteki prg de hesaplamaları yaptım ama istediğiniz kur olayını yapmak için biraz ugraşmak lazım dediğim gibi ayrı taplo form yapın kurları girmek için şimdilik hesap makinesi ile o günki kurla hesaplayabilirsiniz ben parasal degerleri standart yaptım 15,50 gibi görünür siz artık kurla çarpın

Sonradan döviz ekledim yalnız döviz kurunu siz kendiniz gireceksiz olmaya yerini düzeltiriz kusura bakma şimdilik bukadar geç oldu sabah işe gitmem lazım

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003
geç cevap için özür, bilgisayarım göçtüğü için bir sure giremedin internete. bilgisayarımı baştan kurdum ve gonderdigin dosyayı acmaya calistigimda ekteki hatayı veriyor. Oysa onceden hic sorunsuz access leri acabiliyordum.
Eskiden TR XP - TR Off.XP 2003 kullanıyordum. su anda ise Ingilizce XP ve Tr Off XP Pro kullanıyorum. bu nedenle mi acaba calısmadı ?

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Uygulamayı tasarım görünümde açın ve Veritabanı Araç Çubuğundan kod simgesine tıklayıp, açılan menüde Tools / References den ulaşacağınız pencerede MISSING yazılı satırın onay işaretini kaldırın. Bu işlemlerden sonra sorununuz büyük ihtimalle düzelecektir.

İyi akşamlar..

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003
ilginize teşekkürler ama dediğiniz yerde maalesef oyle bir seçeneği bulamadım. bendeki ekran ektedir.

Simdi buldum duzeltmeyi. Farklı bir yol gerci ama belki baskasına da lazim olur diye yazayım istiyorum. İlgili Formun ismini degistirip SAVE ettikten sonra. Tekrar acip formun ismini eskisine alinca duzeliyor :)

Gelelim benim soruma / sorunuma ?
ekte ornegi tekrar veriyorum.

1- Ürünleri satir satir girerken satir toplamlarını otomatik alamiyorum. Yani birim fiyatı ile adedi çarpmıyor otomatik olarak. manual girmek zorunda kalıyorum. :(
2- Her satırın sonunda belirtilen toplama KDV yi ekliyor fakat genel toplam KDV miktarını yazıyor. Sadece o satırın KDV li miktarını yazdırmam gerekiyor.
3- Formda Doviz kurlarını girebilecegim bir alan olmalı ( € ve $ ), buraya girdigim kurlar formda ki degerler ile (eger varsa tabii) çarpılacak ve sag altta belirtilen Genel Toplam ve KDV li toplamı YTL ye çevrilmiş şekilde yazmasını saglamak istiyorum. Yani Satır satır urunleri $ yada € girmiş olsa bile en altta Toplam ve KDV li toplam kurlarla çarpılmış YTL olarak görebilmeliyim. (Umarım anlatabilmişimdir)
4- Rapor ekranında Servis Form No yu cıkartamadık. Servis Formunda da cıkması gerekiyor.
5- Ana Formda sol alt köşeye NOT bölümü eklemek istiyorum.

daha önce yardımcı olan arkadaşlara tekrar teşekkürler, bu isteklerime de yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
excel 2003
tşk iyi bir işe yaradı