Teknisyen Zimmet

Arkadaşlar ve ustalar öncelikle merhaba....

Çok acil bir dosyaya ihtiyacım var çok fazla access bilgim yok ancak bunu yapmak zorundayım.. şimdi bizim bi depomuz var.. 40 tanede teknisyenimiz var bu teknisyenler servise giderken yanlarına birçok malzeme alıyorlar gün içinde bazılarını kullanıp bazılarını kullanmıyorlar kullanmadıklarınıda iade alıyoruz.

benim istediğim teknisyen numarasınını seçicez ardından stok numarasını yazıcaz (ama bu stok numarası daha önceden kayıtlı olmamış olabilir yaklaşık 30000 adet malzeme var kaydetmek mümkün değil tektek yani databasete tutulması şart değil elle girelim ) teknisyenin zimmetine aldığı miktarı yazıcaz ve tarih atacak zimmet bu kadar... daha sonra akşam teknisyen geldiğinde iade sayfasını açıcaz tek.numarasını seçicez malzeme stok kodunu yazıcaz ve iade miktarını yazıcaz. ve bu giren çıkan ların hepsini bir sayfada görme imkanımız olacak . nasıl yardımcı olabilirsiniz yardımlarınızı bekliorum şimdiden çok teşekkürler...

Excel Vers. ve Dili
türkçe
bence esas ihtiyacınız teknik servis yazılımı iş tanımınızı söylerseniz size firmada önerebilirim teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Bence siz normal bir stok-fatura programı mantığıyla düşünün. Ürünleri veri tabanına elbette kaydedin. Yoksa nasıl sayı olarak takip edeceksiniz ki? Malzemeyi "melzeme" yazınca ne olacak? Hatasız yazılacağına garanti edemezsiniz. O halde tüm malzemeyi kodlar vererek kaydedeceksiniz. Stok sayılarını kaydetmeniz o kadar önemli değil. SOnuçta personele çıkarken çıkış miktarını yazacaksınız. Size gereken o sayı. Geri geldiğinde de hatasız yazarsanız, belki depo stoğu değil ama personel açısından giriş-çıkış sayısını belirleyen stok işini yapmış olacaksınız. Girilecek malzemeyi Mal alım faturası; Çıkan malzemeyi satış faturası ; Geri gelen malzemeyi de iade faturası gibi düşünürseniz mantık ortaya çıkar. Personeller de Cari Hesap Kartlarıyla Alıcı ya da satıcı gibi girilir.

Excel Vers. ve Dili
2003
senin dediğini yapmak çok kolay biraz çalışırsan kendin bile yaparsın öyle abartılacak bir program değil

Excel Vers. ve Dili
2003
Hatalar DÜzeltİldİ

Selam Zannediyorum ekte gönderdiğim gibi bir şeye ihtiyacın var.Oturup yaptım umarım şini görür. Öncelikle Malzeme formunu doldurman gerekiyor. Bir kaç küçük hata vardı eksikler düzelti tam olarak kullanabileceğin şekle geldi.
İyi çalışmalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003
sorun ne sende ne de bende dosya saldırıdan sonra sanırım silinmiş ben de silmişim iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
sorun ne sende ne de bende dosya saldırıdan sonra sanırım silinmiş ben de silmişim iyi çalışmalar
Sayın adnanyurdakul,

Lütfen bu çeşit yazılara cevap vermeyin. Her forum başlığında cevabı kırmızı ve büyük harflerle yazılmış durumda.

Gördüğünüz gibi yazanların ya ilk yada ikinci mesajları. Amaçları bazen dosyalar değil.

İyi çalışmalar