Textbox 'tan excele veri transferi

Bir Texbox içerisine girilen kelimeleri macro ile excel sayfasında ayrı ayrı hücrelere yazdırmak istiyorum bu konuda arkadaşalrdan yardımına ihtiyacım var.
Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim..

İlginize Teşekkür ederim, ama bu dediğinizi yaptıktan sonra bu konuyu açtım. Evet Form içerisinde veri transferi diye bir açıklama var ama benim istedeiğim tam bu değil onu zaten biliyorum. Ben konuyu birazdaha acayım

Comporttan veri okuyorum ve textbox' in içerisine veriler boşluklalarla ayrılmış olarak geliyor.Ã?rnek Texbox icerisine cimento 450 460 gibi bir veri geliyor. ben bu verileri; her bir kelimeyi ayrı hüc relere yazdırmak istiyorum örneğin cells(2,3)'e çimento, cells(2,4)'e 450,cells(2,5)'e 460 yazsın istiyorum.
Yalnız bunu excele bir hücreye yazdırdıktan sonra diğer hücrelere alabilirim ama bunu excelde yapmak istemiyorum. Bunun daha macro aşamasında cözen codlar varsa onları kullanmak istiyorum. Bu konuda yardımcı olacak arkadaş varsa yardımlarını bekliyorum saygılarımla..

Ã?rnek için cok t eşekkur edrim. İstediğim gibi olmuş ama iki yerde hata veriyor.
1. Gelen verinin Kaç kelime olacağını bilmiyorum bu yüzden ayır(0), ayır(1); cod satırlarında hata veriyor.
2. Kelimeler arasında birden fazla b oşluk olduğu için ayırma işlemin iyapmıyor.
Þimdi bu fazla boşlukları teke indirecek bir fonksiyona ihtiyacım var; Trim (kırp) fonksiy onu üzerinde çalışıyorum ama çokta emin değilim. Gerci bu işi Excel hücrelerinde başarı ile yapıyor.
Bu iki konuda yardımlarınızı bekliyorum saygılarımla..

texbox veri transferi

xxrt arkadaşımıza yardımlarından dolay teşekkur ederim. Göndermiş olduğu fonksiyonu duzenleyip kullnışlı hale getirdim. İhtiyacı olan arakadşlarla paylaşmak için dosyayı gönderiyorum.
Saygılarımla