textboxtaki verileri silme

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
herkese merhaba
yaklaşık 45 adet textboxum var.bunlardaki verileri nasıl silebilirim? ben textbox1="" textbox2="" şeklinde veriyorum.dolayısıyla tüm hepsi için yazmam gerekiyor . bu işlemin kısayolu nedir? ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Private Sub CommandButton1_Click()
Dim txt As Integer
For txt = 1 To 45
Me.Controls("textbox" & txt).Value = ""
Next txt
End Sub

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
sayın fructose
Me.Controls("textbox" & txt).Value = ""
satırı hata veriyor.bakabilirmisiniz.teşekkürler

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Eki inceleyin.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
merhaba sayın fructose
ilginize çok teşekkür ediyorum.sorunum sayenizde bitti.saygılar

slm fructose, ben textbox veri silme örneğinizi inceledim.Benimde sorunum textboxtaki veriyi silmek.Yalnız örnek Me.Controls("textbox" & txt).Value = ""
burada Run-time error '-2147024809(80070057):' Could not find the specified object. hatasını veriyo banada yardımcı olursanız sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Sayın elam, For txt = 1 To 45 busatırdaki "45" kaç adet textbox olduğunu gösteriyor eğer eksik veya fazla ise sayıyı ona göre değiştiriniz. Kolay gelsin

Sayıyla alakalı bişey değil sayıda bir sorun yok.Sadece Me.Controls("textbox" & txt).Value = "" metinde hata veriyo.Birde sizin gönderdiğiniz örnekle benim yaptığım form biraz değişik.Değişik olan yanı benim formumdaki textbox6ya değer(sayı)girildiğinde onunla ilgili satırı excelden alıp form üzerinde gösteriyo.Bende bu formuma bir button ekledim.Bu buttona tıklanıldığında da excelden aldığı verileri silmesini istiyorum.Bilmem anlatabildim mi? Umarım yardımcı olursunuz... :yardim:

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Ã?rnek bir dosya ekleyebilir misiniz? :hey:

Sayın cost control, size bununla ilgili küçük bir ek gönderiyorum.Textbox6da yazan EGG-BK-05/ yere / işaretinden sonra 011 yada 012 yazın.Excelden o satırla ilgili bilgileri form üzerine getirecektir.(örn:EGG-BK-05/011)Yalnız bu yazdığımız 011 sayısını sildiğimizde form üzerine gelen verilerin silinmesini sağlayamıyorum.Bilmem anlatabildim mi???Umarım yardımcı olursunuz.Yada eğer bu olmazsa form üzerindeki TEMİZLE buttonuna tıklanıldığında da form üzerindeki verilerin silinmesini sağlayamadım.Yardımınızı bekliyorum :shock:

Arkadaşlar bana yardım edecek olan yok mu???Çok lazım cvp bekliyorum... :(

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Aşağıdaki gibi deneyin.

Private Sub CommandButton3_Click()
Dim nesne As Control
For Each nesne In Me.Controls
If TypeName(nesne) = "TextBox" Then nesne.Value = ""
Next
End Sub