Togglebuton ile ilgili ve şifreleme

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selam arkadaşlar,

Ã?rnek dosyada kodlara şifreleme olayını ekledim fakat kullanıcı 3 kez hatalı girerse ana menüye geri dönsün istiyorum.

Ayrıca bu işlemi ana menü ismiyle oluşturduğum userform üzerinde bulunan togglebuton ile yapıyorum.

Dahada netleştirmek gerekirse kullanıcı ana menüdeki togglebutona ilk tıkladığında şifre soracak. 3 kez hatalı girerse ana menüye dönecek. Doğru girerse togglebuton caption değeri "RAPOR SAYFALARI ÞİFRELENDİ" şeklinde olsun istiyorum. İkinci kez tıkladığındada şifre soracak. Yine 3 kez hatalı girerse ana menüye dönecek. Eğer doğru girerse togglebuton caption değeri bu sefer "RAPOR SAYFA ÞİFRELERİ KALDIRILDI" şeklinde olsun istiyorum.

İyi çalışmalar dilerim.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Ben kullandığım bu formu zaten excelde hazırlamıştım.O yüzdende burada soruyorum.

Saygılar.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Dosya olmadan böyle soruları anlamak çok zor. sn. cako'da excel yerine word dosyasında kodları gönderdiğiniz için şaşırmıştı. Bende ilk kez word dosyasında kod yazmış oldum. Bu şekilde ancak yol gösterilebilir.
yapmanız ereken Hata1 diye statik bir değişken tanımlayıp hata sayısını bu değişkende takip etmek ve hata sayısı 3 olduğunda ne yapmak istiyorsanız kodu o tarafa yönlendirmek. statik anlamı uygulama açık olduğu müddetce hata1 değişkenine atadığınız değer korunacaktır, 3 hatadan sonra anasayfa'ya gönderdikten sonra dosyayı açıp kapamadan tekrar şifre girmeye kalktığında hala hata1 =3 olduğundan yine anasayfaya gönderecektir

static HATA1
PAROLA_GİRİÞİ1:
PAROLA1 = Application.InputBox("Lütfen Parolanızı Giriniz !!!", _
"Sayın ; " & Application.UserName)
If PAROLA1 <> "1" Then
HATA1=HATA1+1
If HATA1>2 then sheets(“anasayfa”).select