toplam.çarpım formulü hakkında yardım gerekiyor.

selam arkadaşlar; ekteki dosyada sarı renkle belirtilen yere bakarsanız iki kalite var, birini yazdığımda (7203) aradığım veriyi verirken diğerini yazdığımda (7700) ortada bir değer olmasına rağmen onu görmüyor.

bir de sadece kayıt sayfasında bir yavaşlama var bir şey silmek istediğimde bazen donuyor durum çubuğunda hücre hesaplanıyor diye bir şey var ama anlayamıyorum. teşekkürler.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
(7700) ortada bir değer olmasına rağmen onu görmüyor.
Bu gayet normal çünkü AB 7700 klaliteye ait değerler AB2 ve AB3 hücresinde belirlediğiniz tarih aralığının dışında. AB3 hücresindeki tarihi örneğin 31.02.2006 yaparsanız formülün çalıştığını görebilirsiniz.

bir de sadece kayıt sayfasında bir yavaşlama var bir şey silmek istediğimde bazen donuyor durum çubuğunda hücre hesaplanıyor diye bir şey var ama anlayamıyorum.
TOPLA.ÇARPIM bir dizi formülü olduğundan tanımlanan aralıktaki tüm hücreleri değerlendirmektedir. Eğer kriter sayısı ve kullanılan TOPLA.ÇARPIM formülü sayısı fazla ise bu tür bir yavaşlama yapılan işlemin uzun sürmesi sebebi ile normaldir.

leventm senin bu cevabını okuduktan sonra beni bir gülme tuttu anlatamam kendime güldüm beni bu kadar strese sokan bunaltan bu kadar basit bir şeymiş ve ben onu farkedememişim çok teşekkür ediyorum.