Toplama islemi

Eta 6'dan excele veri attım,attım atmasınada,mausla hücreleri seçip aşagıya dogru mausu çektiğimizde bize vermiş olduğu toplamı ,bu atmış oldugum dosyada göremiyoruz.son 2 satırı toplamıyor.etadan excele aktarırken örnegin şöle bir rakamı 1234 bu şekilde atadı 1 234 ve o yüzden toplama yaparken o hücreleri işleme dahil etmedi.

yardımlarınızı bekliyorum.şimdiden teşekkür ederim.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Satır bazında rakamlar arasında boşluk varsa excel onu hesaplamıyor. Eğer rakamlar az ise onu manuel olarak boşlukları düzeltin.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Toplamını aldığınız verilerin tümünü seçin. Ctrl+H tuşlayın. Gelen pencerede alt alta iki boşluk olacak, birinci boşluğa bir nokta koyun, ikinci boşluğa bir virgül koyun ve Tümünü Değiştir tuşunu tıklayın. Aynı pencereyi kapatmadan yine birinci boşluğa bir boşluk karakateri koyun (uzun space bar tuşuna bir kere basın) ikinci boşluğa hiç bir şey yazmadan Tümünü Değiştir tuşunu tıklayın.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Dosyanızı inceledim rakamların formatı bozuk olduğundan excel doğal olarak hesaplama yapamıyor. Dosyanızdaki veriye göre yapmanız gereken en pratik çözüm ise bu tür rakamların olduğu sütunu seçin daha sonra CTRL+H tuşlarına basın ekrana gelen menüdeki ilk kutucuğa . (nokta) işaretini yazın ikinci kutucuğa , (virgül) işaretini yazın ve tümünü değiştir deyin yine aynı menüdeyken ilk kutucuğa boşluk koyun ikinci kutucuğa . (nokta) işaretini yazın ve tümünü değiştir dedikten sonra hesaplama işlemlerini rahatlıkla yapabilirsiniz. :arkadas:

Edit : mehmett bey sizin cevabınızı görmedim. (PARDON silebilirsiniz cevabımı)