ücretsiz activex ler

Excel Vers. ve Dili
2003
bundan sonra elimize geçen ücretsiz activex leri burda yayınlayalım açaıklamaları ile birlikte
bu eklediklerimin hiçbir açıklaması yok normal düğme yada checkbox olarak kullanıyorsunuz özelliği köşeleri yuvarlatılmış ve biraz tombulca bir düğme işte

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - English
Access 2003 - English
Teşekkürler sayın Gülsüm1

Excel Vers. ve Dili
office 2003
internette daha öncede biraz araştırdıydım activex nedir diye doyurucu bir cevaba ulaşamadım. nasıl çalışır, ne işe yarar, kullanmak için ne yapmak lazım bir sürü activex var hangisinin ne işe yaradıgını nasıl anlayacağız vs bunun gibi soruları bilgisi olan arkadaşlar açıklarsa iyi olur.

iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2003
ActiveX denetimleri (ActiveX denetimi: Onay kutusu veya düğme gibi kullanıcılara seçenekler sunan veya bir görevi otomatikleştiren makroları veya komut dosyalarını çalıştıran bir denetim. Denetim için Microsoft Visual Basic for Applications'da makrolar, veya Microsoft Script Editor'da komut dosyaları yazabilirsiniz.), Microsoft Visual Basic for Applications (Visual Basic for Applications (VBA): Microsoft Visual Basic'in Windows uygulamalarını programlamak için kullanılan ve bazı Microsoft uygulamalarıyla birlikte gelen makro dili sürümü.) gibi programlama dillerinde bulunanlara benzer. ActiveX denetimleri kaydırma çubukları, komut düğmeleri, seçenek düğmeleri, iki durumlu düğmeler ve özel programlar, iletişim kutuları ve formlar oluşturmak için kullandığınız diğer denetimleri içerir.
ActiveX denetimlerini (ActiveX denetimi: Onay kutusu veya düğme gibi kullanıcılara seçenekler sunan veya bir görevi otomatikleştiren makroları veya komut dosyalarını çalıştıran bir denetim. Denetim için Microsoft Visual Basic for Applications'da makrolar, veya Microsoft Script Editor'da komut dosyaları yazabilirsiniz.) Microsoft Excel gibi diğer uygulamalarla yüklediyseniz, araç kutusundan Tüm Denetimler aracını veya Ekle menüsünden ActiveX Denetimi komutunu tıklattığınızda bu denetimler görünecektir. Yine de bazı ActiveX denetimleri Microsoft Access'le birlikte iyi çalışmayabilir. Access kullanılarak sınanan ve doğrulanan denetimlerin listesini görmek için, BeniOku dosyasına bakın veya denetimin sağlayıcısına başvurun.

Excel Vers. ve Dili
office 2003
bilgilendirme için teşekkür ederim gülsüm hanım

Excel Vers. ve Dili
Excel XP Türkçe
Basit, dört işlem yapabilen bir hesap makinesi olarak Activex denetimi var mıdır? Form üzerinde metin kutusuna atanabilecek, tıklayınca açılarak dört işlem yapabilecek ve işlem sonucunu bu metin kutusuna atayabilecek bir Activex denetimi benim aradığım. Yani Date And Time Picker Activex denetiminde seçilen tarihi metin kutusuna yazdığı gibi, hesaplama sonucunu metin kutusuna yazan bir activex denetimi.