URL leri değişkene atamak ya da hücreden aldırmak

Excel Vers. ve Dili
2010 türkçe
Herkese merhaba forumda yeniyim bayadır uğraştığım bir konu için bilen tüm arkadaşlardan yardımlarını beklemekteyim. selenium kütüphanesi kullanarak bazı sitelerden veri çekmeye çalışmaktayım lakin veri çekilecek site sayısı çok fazla ben bu url leri string A sütunundan almasını gerekli işlemleri bitirdikten sonra bir alttakine gidip diğer url ye bağlanıp yine gerekli işlemlerden sonra bir sonrakine diye devam etmesini istiyorum bunun için nasıl kod yazmalıyım

A1
url1
url2
url3
.
.
Sayfa1

sub veri()
dim x as new selenium.webdriver
x.start "chrome"
x.get"url1"

xxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxx
xxxx
xxxxxxxxxxx

end sub

url1 deki işlemler bittikten sonra gidip url 2 yi alıp ilgili siteye bağlanıp yine xxxxxx olacak olan herhangi bir işlemleri yapsın istiyorum bunun için nasıl bir döngü kurmak gerekli şimdiden teşekkürler

askm

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2010-2016
Kod:
sub veri()
dim x as new selenium.webdriver
x.start "chrome"
for i=2 to Range("A"&rows.count).end(3).row
       x.get cells(i,1)
       xxxxxxxxxx
       xxxxxxxxxxxxx
next i
end sub

Excel Vers. ve Dili
2010 türkçe
Bu değerli bilgiyi verdiğiniz için çok teşekkür ederim kodlar istediğim gibi çalıştı lakin şöyle bir durum oluştu ; A1 sütununda 3 tane linkle denediğimde istediğim bilgileri ilk 3 satır için getirdi lakin peşine 2 satır daha link eklediğimde son eklediğim iki linkten biri geçersiz çıktı onu atlamak için on error resume next yaptım bir sonrakine geçti buraya kadar da bir sorun yok ama kod çalışması bittiğinde sadece en son linkteki bilgiler ekranda kalıyor diğer ilk 3 satırdaki linkten gelen veriler gitmekte bunun sebebi nedir ve bu sorunu nasıl geçebilirim. kodlar aşağıdaki gibi
ayrıca liste oluşturup bunu da D2 sütunundan itibaren her bir linkteki veriyi ilgili satırdaki linkin karşısına getirmeye çalıştım ama ne yazık ki D2sütununa hiç bir veri gelmedi sanırım son bir sorunum kaldı :) yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim sağlıcakla kalın

Sub veri()

Dim x As New Selenium.WebDriver

On Error Resume Next
x.Start "chrome"

For i = 2 To Range("A" & Rows.Count).End(3).Row
x.Get Cells(i, 1)

'Debug.Print x.FindElementsByClass("detail-text").Count
Debug.Print x.FindElementByClass("detail-text").Text

Dim liste As List
Set liste = x.FindElementByClass("detail-text")

liste.ToExcel Range("D2")

Next i

End Sub