User Form da Multi Page

Arkadaşın biri UserForm da oluşturduğu MultiPage sayfa butonlarını üste değil SOL tarafa yönlendirmiş üstadlar bu iş nasıl oluyor.
örnek dosyam ektedir allah aşkına bu işi nasıl yapmış bir türlü kodlarındaki çalışmayı anlayamadım.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Multipage in properties penceresindeki TabOrientation özelliğini left olarak ayarlayın.

Allah razı olsun valla levent bey siz de olmasanız işimiz zor ama öğreniyoruz sizlerin sayesinde.
:eek:k:: :eek:k:: :eek:k:: :eek:k::

levent bey bu label lerde neden yazdığımız yazılar sol üst köşeye yazdırılıyor bunları sol ortala gibi ayarlayamaz mıyız?

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
labelin textalign özelliğini center yaparsanız yatayda ortalarsınız, dikey ortalama için maalesef böyle bir ayar yok, bunuda labele yazılan başlığın büyüklüğünü değiştirerek ortalayabilirsiniz.

teşekkür ederim label deki font ve font boyutunuda öğrenmiş olduk. Allah cebinizi ve kalbinizdeki sevgiyi boş etmemesi dileğiyle iyi çalışmalar size.

Levent bey sizide uğraştırıyorum ama formunuzda arama yaptım baya bi formlarla ilgili çalışmayı buldum açtım inceledim arkadaşlara tşk ederim.
Textbox içine tarih atmayı örneklerde buldum
Fakat ben texbox1 i sabit olarak 11 basamaklı sayıdan fazlasını veya azını
(ne eksik ne fazla 11 basamaktan) yazmamalarını yasaklayacam
ve eğer yazarlarsa şöyle bir mesaj almalarını istiyorum
"Fazla rakam girdiniz"
çünkü Tc kimlikler 11 basamaklı olduğu için. Bu yasaklama nasıl olacak.
Teşekkür ederim.

CahilinBiri' Alıntı:
Levent bey sizide uğraştırıyorum ama formunuzda arama yaptım baya bi formlarla ilgili çalışmayı buldum açtım inceledim arkadaşlara tşk ederim.
Textbox içine tarih atmayı örneklerde buldum
Fakat ben texbox1 i sabit olarak 11 basamaklı sayıdan fazlasını veya azını
(ne eksik ne fazla 11 basamaktan) yazmamalarını yasaklayacam
ve eğer yazarlarsa şöyle bir mesaj almalarını istiyorum
"Fazla rakam girdiniz"
çünkü Tc kimlikler 11 basamaklı olduğu için. Bu yasaklama nasıl olacak.
Teşekkür ederim.
kasabamızdaki sağlık ocağı için hazırlayacağım form için lazım lütfen bi cevap verirmisiniz.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Aşağıdaki kodu textbox1 e yazın. imleç textboxtan ayrılınca kod çalışır ve uyarı mesajını verir.

[vb:1:2d384c5635]Private Sub TextBox1_Exit(ByVal Cancel As MSForms.ReturnBoolean)
If Len(TextBox1) < 11 Then MsgBox "EKSİK VERİ GİRDİNİZ"
If Len(TextBox1) > 11 Then MsgBox "FAZLA VERİ GİRDİNİZ"
End Sub
[/vb:1:2d384c5635]

Teşekkür ederim Levent Bey
excel deki gibi eksik girdiğinde veya fazla girdiğinde diğer satıra geçmemesi geçtiği takdirdede oradaki yazılan rakamları silinmesi gibi TAMAM İPTAL tuşları vardı veri doğrulamada öyle olabilseydi daha müthiş ve veri garantisi olurdu.
İlginize Teşekkür ederim.

Levent Bey şöyle yazdım onuda kabul etti 1,234567890 virgülüde saydı ve 11 basamak olduğunu kabul etti galiba kabul etti. Aslında rakamların haricinde noktalama veya harf girildiğinde kabul etmemesi lazım değilmi acaba.