Userform kullanici texbox

Excel Vers. ve Dili
Isyerinde Ingilizce_Win7 Evde Hollandaca_Win7
Merhabalar
Sorum biraz karisik gelebilir fakat ogrenmek istedigim su simdi excelde bir forum hazirladik vede macro var hersey gayet iyi calisiyor bunu kopye yaptik
yani birinin adi ahmet birinin adi mehmet oldu Ahmet,i actigimizda bunun Ahmet,mi Mehmet,mi oldugunu goremiyoruz..! Formda texboxlarin yanina biryere kullanicinin istedigi zaman formun ismini degistirebilecegi bir box nasil yapariz..? veya ornekler arasinda buna benzer birsey varsa ararken ne yazacagiz bir fikri olan varmi arkadaslar..? simdiden tesekkurler

Excel Vers. ve Dili
office 2007-mssql 2008 R2
Sealm,

Eğer farklı kullanıcılar bunu yapacaklarsa ilk önce oturum açanın ismini alıp onu forma captionu olarak atayabilirsiniz.

Yani;
Kod:
Private Sub UserForm_Initialize()
isim = Application.UserName
UserForm1.Caption = isim
End Sub
Bir command buttunlada bu yapılabilir. Yani;
Kod:
Private Sub CommandButton1_Click()
isim = TextBox1.Text
UserForm1.Caption = isim
End Sub

Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
Arkadasim ilgine tesekkurler
fakat farkli kullanici yok sadece kimin bilgileri giriliyor her formu actiginda bunu gorebilirmiyiz anlaminda sormustum bu konuda bir fikrin varmi..?

Selamlar
=======
Jezus

Excel Vers. ve Dili
Selam,

Arkadaşım, kimin bilgileri giriliyordan kasıt ne? İsim ne olacak? Textbox'a isim yazın o ismi formun ismi olarak atasın. istediğiniz bundan farklı bişey mi? Biraz daha açarsanız. Muhtemelen çözüm bulabiliriz.

yani açıkçası userformun ismi ne olacak? Ve bunu nereden alacak. TEXTBOX tan alacaksa yeni ekleyeceğiniz TEXTBOX'un exit olayına bunu yazabilirsiniz. Onun haricinde başka bir şey yazacaksa bir parça daha açıklama yaparsanız daha detaylı bir şeyler yapabiliriz.

Kolay gelsin.

Wakkassss

Excel Vers. ve Dili
Peki simdi Excel dosyasini kapattik ve ona bir isim verdik ismi Test1 olsun daha sonra bundan 10 adet kopye yaptik ve herbirine ayri ayri isim verdik ornek Test2, Test3, Test4 gibi simdi Test2 yi actik ve forum ekrani kapladi verdigimiz Test2 ismini goremiyoruz bu anlamda bilmem aciklamali oldumu..?

Selamlar
======
Jezus

Excel Vers. ve Dili
Tamam şimdi anladım. Siz sayfayı yeniden açtığınızda da form isminin değişmemesini istiyorsunuz. (İnşallah bu sefer doğru anlamışımdır.) Bunun için sayfa ismini sayfanın içinden bir yerden almasını sağlarsanız kaydettiğinizde bu değişmeyecektir. Yada bir database kullanıyorsanız, database'in içine yazın.

İlk söylediğim ile ilgili örnek aşağıda;

Ã?rneğin sayfa1 de a1 hücresindeki isme göre form ismini alacaksa;

Kod:
isim = sheets("sayfa1").cells(1,1) 
UserForm1.Caption = isim 
End Sub
Yalnız sayfadan çıkarken kaydetmeyi unutmayın.

Excel Vers. ve Dili
Dediginizi uyguladim fakat degisen birsey olmadi

Selamlar
======
Jezus

Excel Vers. ve Dili
son olarak,

Kod:
isim = ActiveWorkbook.Name
userform1.caption=isim
End Sub

Excel Vers. ve Dili
Sn.Wakkasss ilgilendigin icin tesekkur ederim , fakat olmadi yada ben yapamadim saglik olsun yinede sagol

Selamlar
======
Jezus

Excel Vers. ve Dili
Verdiğim kodları test1 isimli sayfadaki Userforma yazdım. Sonra ondan yaklaşık 10 kopya çıkardım. Hepsini açarken de formların isimlerini değiştirdi. Çok ilginç. Acaba userformunuzun ismi değişik olabilir mi? Ben userform1 diye standart bir isim verdim. Eğer sizin userformunuzun ismi değişikse olmayabilir. Kendi userformunuzun ismini vermeniz gerekebilir.

Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
Sn.Wakkass tesekkur ederim simdi oldu emegine saglik gayet guzel calisiyor

Selamlar
======
Jezus

Excel Vers. ve Dili
Sn. Wakkass bir sey daha sorabilirmiyim..?
Userform,da aratmayi ComboBoxtan (ilki ComboBox digerleri TextBox)yapiyoruz simdi aratma islemini hem ComboBox,tan hemde textboxtan yapabilirmiyiz yani hem isimden hem soyisimden aratma yapabilirmiyiz,..?

Selamlar
======
Jezus

Excel Vers. ve Dili
Selam,

Aratmadan kastınızı anlayamadım :) yine en az beş mesaj da anlarım artık :) bir parça daha açabilirmisiniz? Sizin önünüzde çalışmanız var sizin için söylemek ve anlamak kolay :). Burada hayal etmeye çalıştığım için biraz zorlanıyorum :agla:

Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
Simdi bir formumuz var combobox ile isimden aratma yapiyoruz ama yeterli olmuyor cunki ayni isimden oldumu birkac tane birden buluyor istedigimiz hem isimden hem soyisimden aratip bulmak (macro icerisinde) sanirim yeterince acik

Selamlar
======
Jezus

Excel Vers. ve Dili
Userform,da aratmayi ComboBoxtan (ilki ComboBox digerleri TextBox)yapiyoruz simdi aratma islemini hem ComboBox,tan hemde textboxtan yapabilirmiyiz yani hem isimden hem soyisimden aratma yapabilirmiyiz,..? veya iki Combobox,mu kullanmam gerekiyor bilen varmi arkadaslar..?