userform ve userform üzerindeki textbox ve label lar nasıl yapılıyor

Excel Vers. ve Dili
türkçe
iyi günler arkadaşlar, ben access e yeni başladım.excel de userform ve visual basic kodlamaları ile uygulama yapabiliyorum.bende accessle birşeyler yapmak istiyorum forum içerisindeki örnekleri inceliyorum ancak userform ve visual kodları göremiyorum.kodları görmek için ne yapmak lazım.birde excelde yaptığımız userform veya modul leri "visual basic düzenleyicisi" penceresinden görebiliyoruz.access dede böyle bir olay varmı?son olarak exceldeki toolBox tan label,textbox butonları ile userform yaratabiliyorduk.accessde nasıl yapılıyor.bunları öğrenmek istiyor ve yardımcı olacak arkadaşalara şimdiden teşekkür ediyorum.saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Formların tasarım ekranında herhangi bir komut butonunu seçip çift tıklayın. Açılan pencerede "olay" sekmesine tıklatın. O düğme için yazılacak olaylar orada bulunur. Herhangi bir olay satırına tıklayıp ... şeklindeki üçnoktaya basarak kod penceresine gelin. Bu kadar.

Not: Her ikisi de aşağı yukarı aynı alt yapıya sahip aynı pakette yer alan ve aynı firmanın geliştirdiği iki programın birbirinden bu kadar uzak olması ne kadar ilginç değil mi? Birinde makro dediğiniz şey Access'te kod oluyor, access'te makro denen şeyin sizdeki makro kavramıyla uzaktan yakından ilgisi olmuyor. Çok garip değil mi?.. Sizin excel'de kod yazdığınızı, makrolarla programlar hazırladığınızı düşünüyorum da Access'te çok basit olan bu temel fonksiyonu bulamamış olmanız bana çok ilginç geliyor. Ben de aynı şekilde excel'de makro düzenlemeye girince apışıp kalıyorum. Geçende excel'de arkadaş bir user form hazırlamış, bana birşey sormak için gelmiş, tasaraım ekranına nasıl girildiğini aradım 10 dakika.. Sonra da "Ben bundan birşey anlamadım yaw" dedim çıktım işin içinden.. Garip bir iş...

Excel Vers. ve Dili
türkçe
sayın mehmetdemiral gerçekten bilinmeyen şeyler çok basitte olsa insana zor anlar yaşatıyor.evet excel de bazı şeyler yapabiliyorum ve örneklerdede koda ulaşmak çok kolay.access te ise bilmiyorum.dediğiniz gibi form üzerinde butona çift tıkladığınızda kod ları görebiliyorsunuz.ancak benim öğrenmek istediğim bir örnek access uygulamasında bir userform daki butonlara edit için nasıl ulaşılıyor yani kodlara ulaşmam ve butonu çift tıklama ortamı nasıl oluşuyor.
örneğin excelde açık olan bir uygulamada "visual basic düzenleyicisi" butonuna tıkladığımda o uygulama ile ilgili moduller,sayfalar ve userformlar gözüküyor ve seçilen userform üzerindeki buton çift tıklandığında kod gözüküyor.
herhalde samsunlusunuz bende samsunluyum.cevabınız içinde teşekkürler görüşmek üzere

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Sayın hemşehrim.. Aslında dediğiniz gibi yapınca formun üzerindeki butonlar aracılığı ile kod sayfasına ulaşılıyor. Ama sizin görmek istediğiniz sanırım formun kendisi ile ilgili kodlar. O zaman tasarım görünümünde formun sol üst köşesindeki kareye tıklayarak formun kendisi ile ilgili hareketlere ulaşırsınız. Form üzerindeki her bir düğme - metin kutusu veya bu türden tüm materyaller için demin de söylediğim gibi tasarım görünümünde çift tıklayarak veya özelliklerine tıklayarak kodları görebilirsiniz.