UserForm

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
UserForm üzerinde "YAZDIR" butonu eklemişim. Yazdırılacak sayfanın üzerinde "UserForm" bulunuyor. "Baskı Ã?nizleme" de "UserForm" gözüküyor. Deneme imkanım olmadığından dolayı, yazdırılacak sayfayı, printire gönderirken, sayfa üzerinde bulunan "UserForm" çıktının üstünde basılır mı (yazılır mı)? Teşekkür ediyorum.

dEdE

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2013 TR 64 Bit
Mrb.,
Eğer yazdır kodu aşağıdaki gibi ise UserForm yazdırılmaz.

ActiveWindow.SelectedSheets.PrintOut Copies:=1, Collate:=True
ActiveSheet.PageSetup.PrintArea = ""

Saygılar.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Kullandığım Kod Þu :

ActiveWindow.SelectedSheets.PrintOut From:=1, To:=1, Copies:=1, Collate _
:=True

Benzerlikler Var. UserForm basılır mı basılmaz mı? Teşekkür ediyorum.

dEdE

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2013 TR 64 Bit
UserForm basılmaz. Ancak UserForm ekranda iken baskı ön izlemeye nasıl ulaştığınızı anlamadım.

Excel Vers. ve Dili
Ofiste Excel 2000 Türkçe
Evde Excel 2003 Türkçe
Merhaba
Bu konu işlenmişti.

X

xxrt

Misafir
Sayın Seyit Tiken,
Sorunuzun içinde iki ayrı bir konudan bahsettiğinizi anlıyorum..
Birincisi UserForm dan bahsetmişsiniz.
Bu userform üzerine bir yazdır butonu hazırlamışsınız.Buraya kadar güzel gidiyordu ama;
Yazdırılacak sayfa üzerinde UserForm dediğiniz an iş değişiyor.Yazdırılacak sayfa üzerinde ya bir denetim araçlarından bir nesne vardır yada Çizim menüsünden bir nesne..
Denetim Araç Kutusundan Sayfaya alınan bir nesneyi baskı önizlemede görmemek için Otomatik şekil biçimlendir>Ã?zelliklerden Nesneyi yazdır işaretini kaldırmanız gerek..
UserForm basılır mı basılmaz mı?
Sayfa üzerinde Denetim Araç Kutusundan bir nesne,dediğim özelliği kaldırmanız halinde yazdırmaz.İşaretlerseniz yazdırır..
UserForm olarak hangi nesneden bahsediyorsunuz.Sayfa Üzerine UserForm ekliyemezsiniz.Denetim Araç Kutusundaki Diğer Denetimlerde bu nesne bulunmuyor.

Eğer sorunuz bu ise..

Sayın class37 Sağolun,
Yazımı hazırlarken,yazınızı fark ettim.Küçük bir arama yaptım ama tam arıyamadım.İşlenmiş olması gerek ama biz yinede bir hatırlıyalım..Bende merak ettim.Soruyu tam olarak anlıyamadım..Bakalım soruyu doğrumu anlamışmıyım..