Userformdan fatura oluşturmak

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
Sn.Excel Forum üyeleri; Ekteki doyada iki sayfam var ve veri sayfasına userformdan veri giriyorum. Userform üzerindeyken satış yaptığım kişiye ait satışları fatura şablonuna aktarabilirmiyim. Makro ile. Yardımlarınız için şimdiden deşekkür ederim.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Kesin cevap için verileri sayfaya aktardığınız userformuda ekleyebilirmisiniz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
Userformda Fatura Oluşturmak

Hocam, söylediğiniz gibi userformu gönderiyorum, henüz kodlarını yazmadım fakat işleyişi yukarıdaki listboxtan stok alacak, aşağıda listbox'ta çıkış yapacak; bu çıkışı yaptığında o anda çıkış yaptığım müşteri kaç çeşit mal almışsa onları fatura şablonuna aktaracak. İmkansız diye bir şey yoktur belki ama bu sadece bir düşünce. Olursa ne ala.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bence dosyanızdaki userformu aktif hale getirin ondan sonra istediğinizi yapalım. Bu şekilde netice alamadım.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
Userfomrda fatura oluşturmak

Satış formunu aktif hale getirdim.Satış bölümü dosyası ektedir.Herkese ilgisi için teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
sanırım soruyu sorarken biraz daha detaylı bilgi vermem gerekiyordu bu konuda bir dosya hazırlayıp bilgi vereceğim. Aslında forumda gördüğüm bir dosyadan bakınca aklıma geldi userform üzerindeyken sayfadaki veriyi değiştime veya silme makrosu vardı, buna benzer bir düşünce benimki. yani userform üzerinde bir satırı çift tıklayınca değiştirme ekranı çıkmayacak onun yerine bir fatura ekranı çıkacak.
Dediğim gibi yeni bir dosya hazırlayoıp daha detaylı anlatırsam yardımcı olacağınıza eminim tüm forum kullanıcıları. Teşekkürler....

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
sn.hocalarım bu konuda halen yardım bekliyorum. konuyu daha basit anlatayım satışlar sayfasındaki o anda girdiğim verilen bir başka sayfaya daha aktarılması fatura oluşturma konusunda bir çözüm buldum sanırım tek yapmanız gereken satışlar userformunda girdiğim bilgileri başka bir sayfa'da kaydedecek bir makro yazmanız. İlgilenen herkese şimdiden teşekkür ederim.