Uyumsuzluk

Excel Vers. ve Dili
EXCEL2003
Slm.Arkadaşlar benim acizane bir sorum olacak bilgisi olan arkadaşların yardımcı olacağından şüphem yok çünkü bu forumdan bilmediğim çok şeyleri öğrendim usta accesci ve excelci hocalara ve tüm forum üyelerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.Accesse yeni başladım sayılır ve access 2003 ile bir uygulama yaptım bu uygulamayı access 2007 de de kullanmak istedim 2007 makro ayarlarını düşük yaparak uygulamanın sağlıklı çalışacağını zannederken küçük hatalarla karşılaştım ve uygulama üzerindeki bazı butonları kullanmak istediğimde aşağıdaki uyarıyı gördüm.
(Olay özellik İfadesi ayarı olarak girdiğiniz Tıklatıldığında ifadesi hataya neden oldu:KAPAK ile "burada KAPAK formun ismi" ole sunucusu veya ActiveX Denetimi arasındaki iletişim sırasında bir sorun ortaya çıktı.
*İfade,bir makroadı,kullanıcı tanımla işlev adı veya [Olay Yordamı]ile sonuçlanmıyor.
*Bir işlevi,olayı veya maktoyu değerlendirme hatası olmuş olabilir.)
şeklinde bir uyarı vermektedir.Bu sorunu çözmek için ne gibi bir yol izlemem lazım. Ayrıca form içine alt form ekledim ve burada ana form ile birlikte seçilen alt formda çıkması lazım ama bağlantı kopukluğu meydana geliyor.Bunada bir çözüm yolu önerirseniz memnum olurum.Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın Bekci_32

Ezbere biraz zor. Uygulamayı görmem gerekir. Ancak bazı öngörüler yaoabilirim.

1. Referans eksikliği
  2. 2007 ingilizce karakterler dışında kod kullanılamıyor. Eğer 2003 teki kodlarda Türkçe karakterler varsa okuyamıyor.
  3. 2003 de kullandığımız bazı activex nesneleri 2007 de kullanılamıyor.

Yukarıdakileri kontrol etmeniz gerekir.

iyi çalışmalar