Vadesi Gelen çeklerin düşülmesi

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
Merhaba..
excelde banka kredileriyle ilgili tuttuğum bi dosya var.. şöyleki: bankadan kredi kullandım diyelim 150.000ytl her kredi kullandığımda teminata çekler veriyorum.. ve bu çeklerin vadesi geldiğinde banka hesabımdan borcumdan o zaman düşüyor.. buna bi formül uygulaması yapılabilirmi ? bugün vadeli 10.000 çekim borcumdam düşülüp 140.000 olarak otomatik yazılabilirmi... ? ?

ve şahsi çeklerim var başka bir dosyada ödemem gereken çeklerin vadesi geldiğinde o gün veya bir gün önce excel beni uyarabilirmi ?

şimdiden teşekkürler

Bende bankada aynı işi yapıyorum ama istediğin şeyi tam olarak anlamadım sen dosyayı açtığında otomatik tarihi algılayıp o tarhite olanı toplamdan çıkartmasını mı istiyorsun sadece?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
evet MEVSİM.. vadesi geldiğinde toplamdan otomatik düşülmesi... sen nasıl kullanıyorsun takip ediyorsun örnek gönderirmisin?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
sorumuzu kişilere değil foruma soruyoruz ama yanıt yok neden ? :bad:

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - İngilizce
Merhaba,
Dosya Ekte. Sayfaya bugünü gösteren bir tarih attım. Daha sonra kalan kısmındaki formül bu tarihe göre vadesi gelmiş çekleri otomatik olarak kredi borcunuzdan düşüyor. Ancak bir sorun var iade çekleri düşmemesi gerekiyor. Bunun önüne geçmek için iade notunu vade tarihi yazdığınız yere yazdım. Bu şekilde ETOPLA formülü iade olan çekin tutarını dikkate almıyor. İşinize yarayıp yaramadığını söylerseniz, gerekiyorsa başka çözümler bulabiliriz. İyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
Vadesi Gelen Çeklerin Düşülmesi

ektedeki dosyayı tekrar incelermisniz.. yine yapamadım ..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - İngilizce
Örneğinize formulü tekrar uyguladım. Dosyanız ek'te

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
merhaba zahir.. harika olmuş.. zamanınızı ayırdığınız için çok teşekkür ederim. beni büyük bi dertten kurtardınız :eek:k::

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - İngilizce
İşe yaradığına sevindim. Bilgiyi paylaşmak için bu forumdayız. :icelim:

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - İngilizce
Sanırım istediğiniz hesap özeti sayfasındaki e15 hücresine yazılan tarihe göre çeklerin düşülmesi. Anladığım doğruysa formülde küçük bir değişik çözüm için yeterli. Birde E15'e yazılan tarihin manuel olarak değilde bugünün tarihini otomatik olarak atmasını istiyorsanız =TODAY() türkçesi =BUGÜN() formulünü yazın.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
şimdi bakıyorum teşekkür ederim Zahir