VADESİ GELMEYEN ÖDEMELERİ SIRALAMA

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
VADESÝ GELMEYEN �DEMELERÝ SIRALAMA

Excelde vadesi gelmeyen ödemeleri tarih aralığı belirterek sıralamak istiyorum fakat böyle bir sıralama yapamıyorum.Bu konuda fikir verebilirmisiniz.

Ã?demeler "m" sütununda

Ekteki tabloyu accese uyarlanması ya da excelde kullanılmasının avantaj ve dezavantajları neler olabilir.(Boyut olarak büyük bir dosya olacak)

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn Semerkant1975

Foruma hoşgeldiniz.

Mesajınız Excel İçin Ã?rnek Çalışmalar ve Linkler bölümünden Yeni Başlayanlar bölümüne taşınmıştır.

Excel Vers. ve Dili
2010 - TR!
semerkant1975,

1 :kullandıgınız tarıh formatı yanlıs bu yuzden tarıhte fılıtreleme yapamazsınız

Ornek :
sızın gırdıgınız 17.08.2005
olması gereken 17/08/2005 seklındedır.

2 : excel yada acces kullanımı tamamen sızın ıhtıyacınıza gore secmenız gereken bır sey.
Eger dosya boyutunuz 10 mb ve uzerındeyse bence accesde bır verıtabanı kullanın ama gordugum kadarıyla dosyada o kadar genıs bır verı gırısı yapılmayacak o yuzden excel uzerınden ıslem yapmanızı onerırım.

Not : eger ıstersenız ıkısınıde bır arada kullanabılırsınız.Forumda ado ve mdb baglantısı olarak aratmanız yeterlıdır.

ıyı gunler

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
Sanırım ifademde eksiklik olmuş.Vadesi gelmeyenleri nasıl sıralayabilirim.Vadesi geçen ödemeleri listeden silmeden kullanmak istiyorum tabloyu, 2 tarih arasını rapor olarak görmek istiyorum daha doğrusu.

Mesela 01/09/2005 31/09/2005 tarihleri arasındaki ödemeleri bana getir dediğimde rapor olarak dökmesini istiyorum tarih formatına baktım ama yine yapamadım

Excel Vers. ve Dili
2010 - TR!
semerkant1975, tarih formatını ayarladıktan sonra verı - > suz yazan yerı tıkla ardından hucre degerı buyuktur de ve yanındakı kutucuga 17/11/2005 yazıp tamam yazan yerı tıkla ok ?

hadı kolay gelsın

Üstad söylediğin şekilde sıralamayı yapabiliyorum.Ancak benim istediğim örneğe göre 02/09/2005 ile 30/09/2005 arasındaki ödemeleri rapor halinde alabilmek.Süz işlemi ile ödemenin zamanlarını sıralayıp görebiliyorum ancak benden şu tarihler arasındaki ödemeler neymiş dendiğinde rapor halinde sunabileceğim bir yol yok mudur?Makro eklenebilir mi mesela?

02/09/2005 ile 30/09/2005 tarihleri arasındaki ödemeleri başka bir sayfada rapor olarak alabilmek mesela ??

Yardımın için de ayrıca teşekkür ediyorum.

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
Kısaca yapmak istediğim sütunlarda bulunan 2 farklı tarih aralığındaki seçeceğim verileri rapor haline getirmek.(Þu tarihle şu tarih arasında hangi ödemelerim varmış gibi)

Excel Vers. ve Dili
2010 - TR!
DOSYAYI YUKLEYEMIYORUM BURDA UFAK BI SORUNUM VAR

BU KODU YAZIP ISLETIRMISIN

NOT : TARIH SINIRLAMANI ALTTAKI CRITERIA YAZAN YERDE YAPABILIRSIN.

Sub RAPOR()
Range("A1").Select
Range(Selection, Selection.End(xlToRight)).Select
Selection.AutoFilter
Range("D1").Select
Selection.AutoFilter Field:=4, Criteria1:=">01/09/2005", Operator:=xlAnd _
, Criteria2:="<30/09/2005"
Selection.CurrentRegion.Select
Selection.Copy
Workbooks.Add
ActiveSheet.Paste
Application.CutCopyMode = False
ActiveWorkbook.PivotCaches.Add(SourceType:=xlDatabase, SourceData:= _
"Sayfa1!R1C1:R140C6").CreatePivotTable TableDestination:="", TableName:= _
"Ã?zet Tablo 9", DefaultVersion:=xlPivotTableVersion10
ActiveSheet.PivotTableWizard TableDestination:=ActiveSheet.Cells(3, 1)
ActiveSheet.Cells(3, 1).Select
ActiveSheet.PivotTables("Ã?zet Tablo 9").AddDataField ActiveSheet.PivotTables( _
"Ã?zet Tablo 9").PivotFields("TUTAR"), "Toplam TUTAR", xlSum
With ActiveSheet.PivotTables("Ã?zet Tablo 9").PivotFields("Ã?DEME VADESİ")
.Orientation = xlRowField
.Position = 1
End With
With ActiveSheet.PivotTables("Ã?zet Tablo 9").PivotFields("FATURA" & Chr(10) & "NO")
.Orientation = xlRowField
.Position = 2
End With
End Sub

Excel Vers. ve Dili
2010 - TR!
semerkant1975, bu hatayı sadece 2000 yada 97 kullanıyorsan alırsın bence 2003 var macroyu onunla yazdım sende excelın hangı versıyonunu var hangısını kullanıyorsun ??

Alt+F11 ile visual basic sayfasina girin-->Tools-->Addional Controls oradan versiyonu bi kontrol edin yeni versiyn varsa check atarak yukleyin.
Not:Bu sorununuzu cozermi tam bilmiyorum bi oneri....

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Gelişmiş Süz ile yapmak olası.
Ã?rnek dosya üzerinde yapacaktım ama tarih biçimleri yanlış olduğu için yapamadım.

Ekteki dosyayı inceleyiniz.

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
iki tarih arasındaki verilerin çekilmesi

slm.lar..
inceleyin, dosya boyutunuza göre formülleri çoğaltın

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Bir dosya da benden. Tarih formatlarınız yanlış herhalde. Ben tarihlerde değişiklik yaptım.

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
Yardımlarınız için çok çok teşekkür ederim.