vba kodlarına ulaşılamasın

Excel Vers. ve Dili
excel 2013 türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
06.10.2023
vba da yazdığımız kodlara ulaşılamaması için şifreleme dışında araççubuklarını gizlemek ve f11 etkisiz hale getirmek konusunda forumda inceleme yaptım ama sonuca gidemedim.bu kodların nasıl olacağı konusunda yardım ederseniz sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000 Ing.
merhaba,
sizinde bulamadığınız gibi, benim bildiğim kadarıyla da yok,
boşverin, kendinizi sıkmayın, şifreyi koyun rahatlayın.
gerçi az çok kod bilenler bir şekilde şifreleri kırıyorlar ama,
amaç programın bozulmaması ise çözüm bu.

başkalarının programlarını çalmaya çalışanlar da zaten adam olamazlar.
programcı hiç olamazlar.

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Yukarıda isakarakus'un mesajında dediklerine tamamen katılıyorum.

Sadece, fikir vermesi için aşağıdaki linke de bakabilirsiniz.

Dosyayı indirdiğinizde, "File" menüsünün altında bir menü var. Þifre olarak "raider" girerseniz, kısıtlamalar kalkacaktır. Aşağıdaki mesaj, 2 sayfa uzunluğundadır, link 2nci sayfaya aittir.

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?p=16769#16769

vba kodlarına ulaşılmasın

sayın isa eyin dediklerine emeğe saygı duyan her insan gibi bende katılıyorum .
ama birde formda insan farklı bir şey görüyor ve bu ddoğrultuda yeni bir düşünceye sahip oluyor işte o an klavuz olarak o beğendiği programdan yararlanmak istiyor bu gibi durumlarda vba kodlarına bakarak esinlenmesi sanırım yararlı olur diye düşünüyorum.
bir şarla o yaptığı proğrama kaynak olarak belirtmesi o kişinin kişiliğine kalmış"o ZAMAN ÇALAN KİÞİ" KARAKTEİNİ ORTAYA KOYMUÞTUR zaten
selam ve saygılar
hepinize sağlıklı düşlerinizin gönlünüzce olması temennisi ile

Excel Vers. ve Dili
excel 2013 türkçe
06.10.2023
sn:isa karakuş sn:raider sn:izollu 44 hepinize ilgi ve desteyiniz için teşekkür ederim.söylediklerinize tabiki katılmamak mümkün deyil.kodlara ulaşılmasını istemememin sebebi ulaşıp kodları bozmasınlar yoksa zaten programcılık noktasında iddamız yok.teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum.

sn: mühendis eğer ilk açılış makrosuna birkaç kod ekleyerek araç çubukları,formül çubuğu,bazı menü komutlarını gizleyebilirsiniz. Ã?ğrneğin: Application.Commandbars("Standart").Visible =False kodu standart araç çubuğunu gizler.
Application.DisplayFormulabar=False kodu formül çubuğunu gizler.
Application.CommandBars("Worksheet Menu Bar").Enabled = False kodu menü çubuğunu gizler. Daha bunun gibi bir çok işlemi makro ile yaptırıp istemediğiniz işlemleri engelleyebilirsiniz. Ancak açılış makrosu ilk açılırken çalıştığından daha sonra mutlaka kapanış marosuyla gizlediğiniz işlemleri açmanız gerekir.
Tabiiki yapacağınız işlemin ingilizce karşılığını bilmeniz gerekiyor. Eğer mümkün olursa daha ileriki bir zamanda işlemlerin ingilizce karşılıklarınıda yazabilirim.
Saygılar
Not siteye yeni üye olduğum için soruları incelemek zaman alıyor. Ancak çok güzel bir site. Hazırlayanların ellerine sağlık. :hey:

Excel Vers. ve Dili
tarkan@tarkanvural.com.tr
Selam;

Ã?ncelikle diğer arkadaşların fikirlerine katıldığımı belirtmek istiyorum.
VBA kodlarını ancak işi bilmeyenler için şifreleyebilirsiniz, VBA profesyonelleri kodların nasıl görünüp nasıl incelenebileceğini zaten biliyorlar.
En güzeli bence ne biliyor musunuz ?
Siz kodlarınızı yazın, eğer birilerinin bilerek bozacağını düşünüyorsanız şifreleyin, aksi durumda şifrelemenize gerek duymayın, bırakın "Bu kodları nasıl yazmışlar yaa, vay beee" diyenler okusun belki birşeyler öğrenirler :D Bunun haricinde programınızı şifrelemenin çok başka yolları olduğunu da bildiğinizi tahmin ediyorum.
İyi çalışmalar dileklerimle, Allah herkesin sağlığını ve ufkunu korusun.

Saygılarımla,
Tarkan VURAL