Veri aktarma..

Selamlar,
Arkadaşlar buna benzer soru cevabı okumuştum ama bir türlü bulamadım.Mükerrer oldu ise Pardon...

1. sayfada 50 isim ve sayısal verileri var, koyduğum koşula uyan kişiler 2. sayfada belirtilen hücreden başlayarak sıralansın ????

Sayfa 2
=eğer(sayfa1a5+sayfa1b5>x;a:a;"")
koşula uyanlar A5 hücresinden başlayarak sıralanması için formülü nasıl uyarlayabiliriz?

Saygılar,

AS3434

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
M.Office/Excel 2007 Türkçe
Sn.zona
Ben dediğim gibi makro bilmiyorum. Sizin istediğiniz "Otomatik sıralama yapmayı" forumda değişik zamanlarda ve başlıklarda bende 3 kere sordum ama Ustalardan ses seda çıkmadı. (hangi birimizle uğraşsınlar :D Yaptıklarını takdir etmemek mümkün değil) Sizin sorunuzun pratik çözümü ise liste oluşturmak.
Sevgilerle

sayın AS3434

liste oluşturmak ??? aslında yukardaki formül istediğim sonuçları veriyor ( bu sayfaya sadece isimleri aktarıyorum , en azından diğer çalışmaya cevap gelene kadar.) Buradaki sorun sadece sıralamanın belirli bir hücreden başlayacak olması.

1-2 hafta önce buna benzer bir şey okudum ama şimdi bulamıyorum. :kafa:

saygılar

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bir örnek dosya eklerseniz onun üzerinden gidebiliriz.

AS3434

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
sizin xx diye bir dosyanız wardı onda sıralama yapmaktan bahsediyordunuz . Onun için istediğinizi zannetmiştim . o dosyada sıralama için en en çözüm liste yapmak gibi geldi bana ve yukardaki dosyaya onu ekledim. yanlış anlamışım özür dilerim.
sevgilerle

Pardon ! benim yanlış ifade etmemden kaynaklanıyor. İlginize Teşekkürler
:icelim:

Sayın leventm,

ilgili dosya ektedir. (sadece son sayfayı(süzz) dikkate alınız pls.)
kolaylık olsun diye küçük bir ekleme ile önceki dosyanın aynısını ekledim.

saygılar

AS3434

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Sn. zona :hey:
Arayan bulur misali... Sorunuzun makrosuz nasıl çözüleceğini ararken site admin Sn. Hüseyin Beyin başka bir çalışmasını buldum ve sizin dosyanıza uyarladım. istediğiniz oldu gibi gözüküyor ....:) :D

Sevgilerle